Франківський драмтеатр готує прем’єру, яку зіграють два актори

 • 15 і 16 травня на камерній сцені Франківського драмтеатру відбудеться прем’єра сюрреалістичної драми 16+ «Людина з довгою тінню» режисера Назарія Паніва за творами і листами Франца Кафки.

  Про це йшла мова сьогодні на пресконференції у драмтеатрі.

  “Франц Кафка – загадковий письменник, його проза – однозначно висока література. Він відмовився від раціонального пізнання світу і вважав, що лише інтуїтивне сприйняття  вірне.  Акторам таке світобачення також близьке. Його феномен намагаються розгадати провідні літературознавці світу. Ми теж спробували це зробити – на сцені, а це завжди захопливо. Відповідально. Складно – і тому дуже цікаво для акторів і для режисера. Думаю, наш найкращий глядач теж отримає інтелектуальну насолоду”, – зауважив генеральний директор-художній керівник театру Ростислав Держипільський.

  Назарій Панів відзначає, що для нього Кафка дуже різний, навіть в межах одного твору є і сюрреалізм, і реалізм, і абсурд водночас.

  “Саме у нашій роботі найбільша ставка на сюр. У Кафки є репліка «я доладно не знаю, на якому я світі». Тобто оце життя між світами, навіть не чітко життя-сон, а  наче блукання між світами, між паралельними реальностями. Тому на мою думку саме сюр найяскравіше увиразнює, може, пояснює, оці його метання, пошуки. А до якого берега він припливе в фіналі: чи залишиться у світах, які витворила його таємнича натура, чи таки випливе до причалу реальності, покаже наша робота. Бо ми досліджуємо Кафку-людину через його біографію, твори, листи, щоб глядач, може, згодом, взявся читати Кафку-письменника. Тож глядач, котрий не знайомий з творами Кафки, не відчуватиме складності.  Глядачі  будуть бачити Кафку як персонажа і ототожнювати з геніальним письменником. Наша робота – це про прихований від усіх і навіть від свідомості самого автора світ його страхів, бажань і крихкої нерішучої любові”, – говорить режисер.

  Як кажуть дослідники творчості Ф.Кафки, специфічно кафкіанский ефект – це коли «все ясно, але нічого не зрозуміло». Але при вдумливому читанні, обов’язково – при читанні повторному,  прийнявши правила його гри, читач отримає насолоду.

  Назарій Панів вирішив взяти за основу майбутньої постановки: 8 робочих зошитів автора, два романи “Процес” і “Замок”, оповідання “Майстер голоду” і “Перевтілення”, “Лист до Батька” і “Заповіти”, “Листи до Феліції” і “Листи до Мілени”, а також “Щоденники 1910-1912”, “Щоденники 1913-1923” та “Подорожні щоденники”. Загалом зібралося 1614 сторінок тексту. 

 • Тому сюрреалістична драма «Людина з довгою тінню» на камерній сцені Франківського драмтеатру – це і виклик, і величезна відповідальність для режисера і творчої групи.

  Вона невелика – режисер, художниця, хореограф і два актори, котрі втілюють на сцені 12 персонажів: дев’ять – Ірина Бенюк (Альтер-Еґо, Дівчинка, Батько, Феліція Бауер, Юлія Вохрецех, Мама, Франц Кафка, Мілена Есинська, Дора Дімант)  і три – Юрій Хвостенко (Франц Кафка, Альтер-Еґо, Жінка з борделю).

  До теми: Франківський драмтеатр зіграв виставу у Чорнобилі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!