Франківський драмтеатр покаже виставу про своє створення

У неділю, 29 грудня, о 18:00 Франківський драмтеатр покаже виставу «Театр. Епоха».

З цієї нагоди сьогодні, 27 грудня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана-Франка розповіли, як він розпочав свою роботу 80 років тому.

Є кілька версій з цього приводу. Перша постанова про створення театру вийшла ще у вересні 1939 року – одразу після окупації Західної України. Друга – офіційний відлік існування театру ведеться від 19 грудня 1939 року, коли вийшла постанова, згідно з якою театру присвоїли ім‘я Державний український драматичний і надали приміщення нинішньої філармонії. Тільки у 1980 році він переїхав у нове приміщення.

Директор Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський розповів, що 30 грудня 1939 року вийшла перша вистава «Платон Кречер» – саме це є офіційною прем‘єрою новоствореного колективу.

«До грудня відбувалася укомплектація трупи, цехів. Ми робимо дослідження зараз, що тут було до того, як прийшла радянська влада. Театр – це не вистава і не будівля. Це особистості  – режисери і актори. Актор – це не лише обличчя, актор – це хребет”, – говорить Ростислав Держипільський.

Головний хореограф театру Дмитро Лека розповів, що під час вистави покажуть цікаві постановки та номери.

«Для мене українські хіти – найкращі. Наше не програє закордонним аж ніяк. Люди й мають розуміти, що Україна – це величезний культурний материк. Будуть динамічні танцювальні номери. Ми придумали багато цікавих ідей. Я тут працюю вже півтора року, і дуже радий. Тут працюють професіонали, у яких горять очі щодня», – каже танцюрист.

Ведучими будуть франківські актори Олексій Гнатковський, Галина Баранкевич, Роман Луцький та Надія Левченко. Під час вистави покажуть цікаві одкровення та культові пісні кожного десятиліття 1939 – 2019. Опісля вистави глядачі зможуть придбати сувеніри з логотипом театру.

Нагадаємо, у Франківську покажуть унікальну соборну коляду.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!