Франківський науковець видав книгу про сакральне мистецтво Карпат

 • Нещодавно Петро Кузенко кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника видав навчальний посібник «Сакральне мистецтво Карпат».

  Як розповів науковець “Галицькому кореспонденту”, у навчальному посібнику «Сакральне мистецтво Карпат» аналізуються пам’ятки ХV – поч. ХХ ст. провідних видів українського сакрального візуального мистецтва, що походять з території Карпат.

  Це, зокрема, шедеври дерев’яної архітектури, твори іконопису, предмети облаштування інтер’єру храмів, ландшафтні та побутово-обрядові хрести. Основна увага приділяється висвітленню традиції народного сакрального мистецтва краю, яка представлена потужним комплексом пам’яток.

  У посібнику також акцентується на окремих творах професійних майстрів, які органічно доповнюють інтер’єр дерев’яних храмів і нерідко були зразком для наслідування народними митцями.

  «Великий комплекс творів сакрального мистецтва християнського змісту зосереджено на території Карпат. І це закономірно, адже мешканці цього краю (гуцули, бойки, лемки) мали високорозвинуте народне мистецтво: художнє різьблення по дереву та каменю, дерев’яну архітектуру, кераміку, вишивку, писанкарство та ін. Майстерність і виплеканий упродовж століть досвід вони закономірно також використовували для створення речей сакрального змісту», – каже Петро Кузенко.

  Книга буде корисною студентам мистецьких закладів освіти та всім, хто цікавиться культурною спадщиною українського народу.

 • Читайте також: бібліотеку Калуського ліцею №6 поповнили новими книгами

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!