Франківський пенсіонер зустрів день народження на Говерлі

 • Своєрідно відзначає свої дні народження іванофранківець Василь Кричун. В цей день він з друзями піднімається на найвищу вершину України – гору Говерлу (2061 м). 24 березня цього року він дев’яносто четвертий раз уже традиційно піднявся на неї, де й відмітив свій 71-й день народження.

  Вперше Василь Кричун піднявся на Говерлу ще в 1959 році. І з того часу влітку і взимку любить підніматися саме на цю вершину. В теперішню пору на підході до гори та й на самій горі ще повністю зима: снігопади, мороз, ожеледиця, сильні вітри, туман, можливий схід снігових лавин. Доводиться застосовувати альпіністське спорядження. На дуже крутих схилах навішувати мотузки, застерігатися від обмороження, сонячних опіків. Але така погода ще жодного разу за останні роки не зупинила любителів зимового сходження.

  Щоправда цьогоріч погода частково сприяла ентузіастам – до обіду було сонячно. Але з’явилася свіжа перешкода: напередодні випало більше метра снігу, який ще не встиг спресуватися і замерзнути, тому учасники сходження провалювалися в ньому аж до «дна», і спресований ногами свіжий сніг разом з туристом сковзав вниз по схилу («два кроки вперед, крок назад»). Тут дуже в пригоді ставали кішки, льодоруби та альпіністські лижні палки.

  У зв’язку з останніми снігопадами, транспортом не можна було доїхати до турбази “Заросляк”, звідки безпосередньо починалося сходження. Тобто поціновувачам зимового сходження довелося ще пішки долати близько 8-9 кілометрів до і після. На самій Говерлі, де снігу було близько 4 метри, учасники провели мітинг, встановили Державний прапор України та виконали Державний Гімн України.

  Засмаглі, веселі, щасливі, учасники транспортом вже під вечір добралися до Ворохти. І кожен із туристів був впевнений, що скоро знову зустрінеться зі своїми друзями на найвищій вершині України.

 • Нагадаємо, франківський пенсіонер переміг у Львівському півмарафоні .

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!