Франківський сквер у центрі міста відзначили національною премією

 • У номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» у категорії «Сквери, бульвари» дипломом та пам’ятним знаком лауреата III ступеню відзначений «Сквер із пам’ятним знаком на честь першої української церкви Святого Воскресіння (1670) в Івано-Франківську».

  Про це інформують на сторінці архітектури Івано-Франківська.

  Сквер був виконаний авторським колективом у складі скульптора Степана Федорина, архітектора Володимира Гайдара, а також співавтора та представника організації виконавця робіт з виготовлення пам’ятного знаку Сергія Полуботька.

  У суботу, 26 вересня, у Львові відбулося вручення нагород переможцям.

  Ідея пам’ятного знаку Першій українській церкві в Івано-Франківську полягає в створенні візуального «повітряного» образу силуету церкви, утвореного взаємним перетином чотирьох вертикальних металевих листів з наскрізними прорізами заданої конфігурації.

  Колір та фактура скульптурної композиції – природний колір кородованої сталі, рівномірність якого забезпечена спеціальною обробкою кислотою.

  Основна композиційна вісь сприйняття зорієнтована на пішохідну доріжку, що веде до площі Ринок, перпендикулярно до проїжджої частини. Фоном для скульптурної композиції є існуюча забудова вулиць Страчених та Вірменської.

  Пам’ятний знак і сквер на місці, де була перша церква в Станіславові, облаштували до 350-річчя Івано-Франківська. У 2019 році композиція була доповнена копією наріжного каменю церкви та анотаційним стендом.

  До теми: У франківському сквері пропонують облаштувати мотузковий парк

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!