Франківський студійний театр “ЖИВБУВПЕС” здобув призове місце на фестивалі в Одесі

 • В Одесі завершився ювілейний 10-й фестиваль театрів “Молоко”, у якому взяв участь і студійний театр “ЖИВБУВПЕС” з Івано-Франківська.

  Франківчани привезли на фестиваль виставу “Янгол у пітьмі”, з якою здобули друге місце. Про це написав у спільноті Igor Zakharchuk. 

  “Фестиваль Молоко . Театральна школа “ЖИВБУВПЕС” З молока зібрали добірні вершки. Приїхали на фестиваль з маминим молоком на губах, а вертаємось вусато-бородатими досвідченими акторами! Дякуємо УСІМ за підтримку!!!”, – написав актор.

  Цьогоріч “Молоко” презентував строкату мапу українських театральних досягнень у різних жанрах та напрямах.  Київські “Золоті ворота” привезли “Королеву краси” у постановці Максима Голенка (вистава користується у столиці великим успіхом”, з Харкова завітав “Театр 19” із комедією “Звірські історії”, з Кривого Рогу — театр “Революційна, 13” із мюзиклом “Повірити в метеликів”, з Рівного — театр “Сонях” із трагікомедією “Академія сміху” та ін.

  Фестиваль “Молоко”  — недержавний. У нього немає вагомої фінансової підтримки з боку Мінкульту або інших державних інституцій. Але справа, яку роблять фестивальні ентузіасти, — вагома, серйозна: привернути увагу теплої колоритної Одеси до здобутків саме українського театру. Адже, Одеса з давніх-давен — це столиця гастролерів, шансоньє, гумору-сатири.

  Отже, “Молоко” як фестиваль експериментального та поліфонічного напряму і дає можливість одеситам скуштувати театральних страв — іноді несподіваних, іноді дуже гострих, а іноді — й відверто провокативних.

 • Такі спроби частенько на фестивалі виявляються вдалими. Наприклад, саме під патронатом “Молока” свого часу здобула успіх в Одесі популярна вистава Івано-Франківського театру імені І.Франка “Солодка Даруся” за твором М.Матіос. Складну історичну тему сприйняли одесити зі сльозами на очах, зі словами вдячності.

  Нинішнє, десяте “Молоко”, на думку його організатора, ініціатора й креатора Михайла Журавля, продовжує свою нонконформістську та експериментальну репертуарну лінію. Бо ж у фестивальній афіші — вистави від молодих режисерів, від театрів-студій. Є навіть вистави з елементами цирку.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!