Франківський священник про Вознесіння: Якби Христос залишився на землі, то нам не потрібна була б віра

 • Сьогодні християни відзначають свято Вознесіння. Як правило, воно святкується у четвер 6-го тижня, рахуючи з Великодня, тобто на 40-й день після Воскресіння Господнього. Цього року свято припадає на 10 червня.

  Свято Вознесіння – це одне з центральних свят усього християнського світу. Цього дня згадується, як Ісус вознісся на небо з Єлеонської гори, завершивши свою земну місію. Свято встановлене на честь цієї події, а також на знак обіцянки про друге пришестя Христа.

  “Це свято, яке нагадує нам про останні хвилини перебування Ісуса Христа на землі. Він вознісся на небо, коли закінчив свою земну місію. Після Воскресіння Ісус ще 40 днів перебував на землі. Для того, щоб  показати церкві, яка тільки народжується, що Він переміг смерть”, – розповідає настоятель храму св. Йоана Хрестителя отець Володимир Вінтонів.

  За словами священника, Ісус Христос єдиний зі засновників всіх релігій, який Воскрес. Саме тому протягом сорока днів Він з’являвся своїм учням та апостолам, щоб підтвердити цю істинну про Воскресіння.

  “Якби Христос залишився на землі до сьогодні, то нам не потрібна була б віра. Ми живилися б тільки знанням від людини, яка не помирає і робить чудеса. Однак, Ісус Христос так не захотів, тому що основа нашого спасіння є не знання, а віра. ”, – сказав священослужитель.

  Суть свята Вознесіння полягає у тому, що земний шлях Ісуса завершився, проте він не помер у людському розумінні, а вознісся в Царство небесне.

  Вознесіння Христа на небо – одна з головних подій Священної історії. Згідно із нею, після свого воскресіння Ісус з’являвся учням і наставляв їх, розповідаючи про основні принципи поширення християнської віри та готуючи до зішестя на них Святого Духа.

  Отець Володимир наголошує, що у цей день потрібно йти до церкви, молитися,  сповідатися та причащатися, читати та пізнавати Святе Письмо.

  У народі існують і певні прикмети, які пов’язані з цим днем:

 • Суха погода на Вознесіння означає, що дощу не буде шість тижнів.

  Якщо піде дощ – то він буде ще шість тижнів. А ще дощовий день у свято Вознесіння віщував хвороби і неврожай. Прикмета особливо актуальна для домашньої худоби.

  Хороша погода цього дня – до гарного врожаю.

  Вранці збирають росу, оскільки в народі вірять, що вона має велику цілющу силу.

  Юлія ВАРЧУК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!