Франківський відділ податкового супроводження розповів про порядок нарахування пені

 • Івано-Франківський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС повідомляє :

  У випадку самостійного виправлення помилок, якщо через них було занижено податкові зобов’язання, платнику податків слід самостійно нарахувати пеню (крім податку на додану вартість).

  Відповідно до статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені при самостійному донарахуванні податкових зобов’язань платником розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

  Закінчується – у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов’язань.

  У випадку внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійно виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 Кодексу пеня, передбачена статтею 129 Кодексу, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного Кодексом.

  У разі виявлення заниження податкового зобов’язання платником податків або податковим агентом сума пені розраховується за кожний період дії розміру облікової ставки НБУ, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки НБУ, що припадає на період заниження податкового зобов’язання.

  Отже, у випадку подання платником уточнюючої (декларації) розрахунку після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання за звітний період, за який виправляється помилка, пеня нараховується за весь період заниження, починаючи з наступного дня за граничним терміном сплати податку за звітний період, за який виправляється помилка, включаючи день погашення зобов’язання.

  День настання строку погашення зобов’язання відповідає даті подачі уточнюючої (декларації) розрахунку на збільшення такого зобов’язання за відповідний звітний (податковий) період.

  Якщо платник самостійно виявив заниження податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів та надав уточнюючу декларацію (розрахунок) після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, визначеного Кодексом, проте не нарахував та не сплатив суму пені, контролюючим органом самостійно нараховується пеня.

  При цьому, згідно статті 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!