Франківський “Водоекотехпром” із травня вводить абонплату

Із 1 травня 2020 року на КП “Івано-Франківськводоекотехпром” введуть абонентську плату.

Плата є обов’язковою і не залежить від того, чи споживач користувався послугами підприємства – якщо має укладену угоду на постачання води та водовідведення, платити потрібно, пише прессекретар підприємства Володимир Шпег.

Він пояснює, що абонентська плата включатиме:

  • друк та доставку рахунків;
  • прийом та адміністрування платежів;
  • звірку розрахунків за надані послуги;
  • повірку квартирних лічильників (один раз на 4 роки) – проте можуть бути зміни.

«Абонплата сплачується щомісячно. Розмір абонентської плати «Водоекотехпром» має право переглядати в разі подорожчання матеріалів чи послуг. За 15 днів до перегляду він має повідомляти споживача через офіційний сайт підприємства та у друкованих засобах масової інформації органів місцевого самоврядування», – пише Шпег.

За його словами, граничний розмір плати за абонентське обслуговування визначається  Кабінетом Міністрів  України  –  наразі вона не може перевищувати 28,47 грн.

«На абонплату надається державна субсидія. Водоканал інформує соцзабези щодо укладених договорів та розміру абонплати. Але її несплата може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії», – зазначає Володимир Шпег.

Нагадаємо, на виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 № 690,  затверджено нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» для фізичних осіб – населення. Зокрема, з тим, яка форма договірних відносин більш влаштовує, споживачі мають визначитися до 1 травня 2020 року.

Оскільки понад сімдесят відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір. Для прийняття рішення на загальні збори повинні зібратися не менше 75% співвласників багатоквартирного будинку.

Колективний договір – варіант, коли водоканал надає послугу з централізованого водопостачання до зрізу будинку, а далі ОСББ чи уповноважена власниками фізична чи юридична особа бере на себе обов’язок поставки води до квартир мешканців.

Індивідуальний  договір передбачає, що КП «Івано-Франківськводоекотехпром» зобов’язується надати послугу споживачу безпосередньо до квартири (з обслуговування внутрішньо-будинкових мереж водопостачання та водовідведення  або  без такого обслуговування – за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку). При цьому, усі послуги, що включені до договору – платні. Одною з таких  є плата за абонентське обслуговування.

«Це не забаганки «Водоекотехпрому», так вимагає закон», – наголошує Шпег.

До теми: соцзахист, комуналка, здоров’я – з якими питаннями франківці найбільше звертались до виконкому

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!