Франківським підприємцям пропонують часткову компенсацію кредитних ставок

Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення проекту рішення “Про затвердження Порядку надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам господарювання”.

Згідно з проектом, винесеним на обговорення, отримати кредитно-фінансову підтримку в гривнях від міста підприємці можуть у тому разі, якщо сума кредиту не перевищує 75% від загальної суми проекту.

Мінімальна сума кредиту, яка може бути надана одному позичальнику, становить 125 тисяч гривень для юридичних осіб та 75 тисяч гривень для фізичних осіб. Максимальна ж сума становить 500 тисяч гривень. Терміни кредитів складуть від 6 до 24 місяців. Відсоткова ставка визначатиметься за формулою “Облікова ставка НБУ + 12 (або 13)% річних”, і половину цієї ставки готовий компенсовувати міський бюджет. З повним текстом проекту рішення можна ознайомитись за посиланням.

Володимир Устинський, заступник начальника управління економіки та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради, розповів про причини, якими керувались у цьому проекті.

“Мета – сприяння розвитку підприємницької діяльності. Адже ставки кредитування є високими, тому і виникла думка допомагати підприємцям, компенсовувати їм половину ставки. Розроблено відповідний порядок, який включає в себе всі необхідні аспекти. Перевагу будемо надавати інноваційним проектам виробничого характеру. Всі банки нашого міста знають про цей кредит і готові з нами співпрацювати. Коштів для початку мало, але ми лише починаємо – а починати щось завжди приємно. Дешеві кредити – це основа”, – розповів Володимир Устинський.

Жоден підприємець на ці обговорення не прийшов. Доля цього рішення буде визначена на найближчій сесії Івано-Франківської міської ради.

o6FjD33vXjE

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!