Франківським школярам розповіли про кібербезпеку та хакерські атаки

  • Сьогодні, 26 січня, в актовому залі Івано-Франківської ЗШ №4 відбулось засідання молодіжного дискусійного правового клубу «Діалог» на тему «Приватне життя в кіберпросторі».

    “Експерти зазначають, що в Україні, на жаль, поряд із Росією, Бразилією, Китаєм та Індією хакерство набуває загрозливих масштабів. Високий рівень освіченості молоді у галузі сучасних інформаційних технологій, негативна тенденція до зниження рівня життя в Україні, високий рівень безробіття та обмежені можливості працевлаштування сприяють збільшенню протиправних та злочинних дій у кіберпросторі. Тому, користувачі повинні знати правила поведінки в Інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя”, – розповіла керівник клубу Майя Шегда, бібліотекар читального залу ЦБ.

    На засідання були запрошені кваліфіковані фахівці: начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти  ГУ юстиції в Івано-Франківській області Ярослав Левкун та Іван Канюс Іван – заступник начальника управління – начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківської області.

    В своєму виступі Ярослав Левкун наголошував на важливості прав Інтернет-користувачів і правилах користування Всесвітньою мережею, а також розкрив поняття класифікації кіберзлочинів     на агресивні та неагресивні.

    “Кіберзлочинність – одна з найгостріших проблем, з якою зіткнулося міжнародне співтовариство протягом останніх десятиліть у зв`язку з розвитком інформаційних технологій. Одночасно збільшується і можливість використовувати мережу Інтернет для вчинення протиправних діянь, інтернет-шахрайства. Попастися на вудку кіберзлочинців може як людина, яка  не розбирається у всіх тонкощах сучасних технологій, так і досвідчений користувач Всесвітньої павутини”, – висловився він

    Працюючи безпосередньо у сфері протидії кіберзлочинності, Іван Канюс максимально розкрив проблему, вказав на небезпечні сайти, надав практичні поради щодо безпечної реєстрації своїх персональних даних та представив свій матеріал у вигляді презентації «Особиста кібербезпека».

    “Протягом останніх десятиліть загроза кіберзлочинності перетворилася на гостру проблему, що вимагає координації дій на міжнародному рівні. Протидія кіберзлочинності та рівень кіберпезпеки на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків в політиці країни. Питанням кібербезпеки зараз займаються різні відомства: Державна служба спеціального зв’язку і захисту інформації, Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ”, – наголосив Канюс.

    Запрошені гості засідання, старшокласники Івано-Франківської ЗШ №4 вступили у діалог із фахівцями, отримали відповіді на запитання, що їх цікавили. Бурхливе обговорення викликав відеоряд, який бібліотекарі підібрали до заходу: «Банкоматне шахрайство», «5 ознак хакерської атаки», «Наймасштабніша кібератака в історії України став вірус Discoder.С ».

    Читайте також: Змінитися за 7 днів: українським школам пропонують вивчати фінські стандарти

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!