Франківцеві посеред зими відключили газ: у газконторі кажуть, що газопровід був аварійним

 • Франківець Юрій Никорак у соціальній мережі повідомив про те, що йому посеред зими “Івано-Франківськгаз” обрізав труби.

  Він заявив, що “Облгаз” перейшов до відвертого рекету.

  “У Марцінківа (ред. – міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків) кажуть, що вони в курсі, «всім так ріжуть», але не мають на приватну компанію жодного впливу”, – пише чоловік.

  Він додає, що йому пропонували написали депутатський запит та чекати відповіді 10 днів. Та чоловік обурений, адже надворі зима, а він тільки нещодавно змінив систему опалення і гарячого водопостачання. Мовляв, витратив на це усі вільні кошти. Вважає, що від морозу система почне замерзати, а стіни – тріскати. Через такі події франківець каже, що перекриє решту “недонищеної” дороги біля власної хати.

  “Сьогодні – попереджувально, на пів години. Завтра – намерзнувшись і без гарячого харчування – на годину і саме в годину пік. А якщо уночі таки дуже замерзну – просто розтоплю сніг, з якого зробили «заглушку» для магістрального газопроводу, і облаштую біля нього ватру”, – зазначає Юрій Никорак.

  «Галицький кореспондент» звернувся за коментарем в «Івано-Франківськгаз».

  Володимир Монюк, головний інженер відділення, пояснив, що особлива увага компанії зосереджена на перевірці технічного стану старих газопроводів, яким понад 40 років. Щоб виявити можливі витоки газу, фахівці компанії регулярно здійснюють повний обхід та перевірку всіх мереж, зокрема, і газопроводів-вводів до житлових будинків.

  «Під час обстеження, відповідно до наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості «Про затвердження Порядку технічного огляду, обстеження, оцінки та паспортизації технічного стану, здійснення запобіжних заходів для безаварійного експлуатування систем газопостачання» оцінюється технічний стан газопроводу, про що складається Акт перевірки. Газопроводи, які одержали загальну оцінку 10 балів і менше, підлягають заміні, про що зазначається у висновку акту. Стан газопровод-вводу по вул. Тарнавського, 38 кв.1 оцінили в вісім балів. Про що склали акт перевірки технічного стану газопроводу-вводу №10 від 16.02.2021р», – йдеться в повідомленні.

  Газовики наголошують, що газопровід-ввід до житлового будинку № 38 кв.1 по вул. Тарнавського, не є балансовою приналежністю АТ «Івано-Франківськгаз», а власністю балансоутримувача (власника) житлового будинку.

  На підставі вимог п.1 глави 5 розділу III Кодексу газорозподільних мереж та «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України служба склала акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін між оператором «Івано-Франківськгазом» та споживачем.

  «Згідно з цим актом, сторони зобов’язуються утримувати кожний свою частину газопостачання у технічно справному стані та експлуатувати її відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання». Тобто роботи по заміні газопроводів-вводів та коректура проектної документації проводяться за кошти їх власників», – кажуть у «Івано-Франківськгаз».

  Головний інженер каже, що власника житлового будинку повідомили про необхідність заміни газопроводу-вводу листом, надісланим поштою, оскільки при спробі вручити особисто (17.02) лист про необхідність заміни газопроводу-вводу – власник житлового будинку прийняти його категорично відмовився.

  «23.02.2021р. з метою недопущення аварійної ситуації, яка б могла призвести до непередбачуваних наслідків, згідно з письмовим повідомленням №760-Сл-1639-0221 від 18.02.2021р., вищезгаданий газопровід-ввід від’єднали від наявної мережі газопостачання на вул. Тарнавського для подальшого проведення його заміни», – пояснюють газовики.

  Спеціаліст пояснює, що для виконання робіт по заміні газопроводу-вводу власнику житлового будинку №38 кв.1 по вул. Тарнавського необхідно звернутися в клієнтський простір ТОВ «104.ЮА» за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Короля Данила, 37а.

  До теми: У Вовчинці через ремонт без газу залишились 13 квартир

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!