Франківці боргують за воду 45 мільйонів гривень

 • В Івано-Франківську ростуть борги мешканців за воду перед КП “Івано-Франківськводоекотехпром”.

  Як розповів “Галицькому кореспонденту” прессекретар підприємства Володимир Шпег, наразі заборгованість франківців перед підприємством сягає близько 45 мільйонів гривень. Не впливають на людей і погрози припинення водопостачання.

  Борги не зменшуються, а тільки зростають. Люди нам кажуть, що вони платять за воду, але треба розуміти – гроші вони дають не прямо підприємству, а управляючим компаніям. А ті, в свою чергу, перераховують гроші нам“, – каже Шпег.

  Володимир додає, іноді мешканці будинків вирішують повністю відмовлятися від управляючих компаній, щоб підписувати договір напряму з “Водоекотехпромом”  і відповідно розраховуватись з ним самостійно.

  У нас є такі управляючі компанії, які самостійно вмикають подачу холодного водопостачання. Ми вимикаємо, а  їхній інженер приходить і вмикає“, – зауважує Володимир Шпег.

  Через те, що мешканці не сплачують рахунки комунальне підприємство не може закупити нове обладнання. Також “Водоекотехпрому” потрібно своєчасно оплачувати комунальні послуги, тобто електроенергію, без якої ніхто не зможе отримати воду в свої домівки.

  Ми на самообслуговуванні, місто нам не компенсовує ці збитки. Якщо це було б не так, не з’явилося б питання про підняття тарифу“, – каже Шпег.

  Володимир зауважує, що наразі в Івано-Франківську є вісім будинків, які можна сміливо відключати від холодного водопостачання. Проте поки що нікого не відключили.

  “Але будемо, ми дали можливість людям сплатити рахунки, але вони цього не роблять”, – наголошує прессекретар підприємства.

  Нагадаємо, що нещодавно в Івано-Франківську відбулося відкрите обговорення щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у 2019 році.

  За словами головного інженера КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Миколи Вабіщевича, зміни пов’язані зі здорожчанням електроенергії. Вартість водопостачання може зрости на 20%.

  Читайте  також: В Івано-Франківську, Калуші та Тисмениці можуть не ввімкнути опалення через борги

  Анна Гончарова

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!