Франківці можуть по-новому відключатися від централізованого опалення

В Івано-Франківську мешканці багатоквартирних будинків зможуть відключатися від централізованого опалення по-новому.

Нещодавно під час позачергового засідання сесії міської ради створили нову комісію, яка займатиметься цим питанням.

«Галицькому кореспонденту» директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів, що таких змін вимагає новий закон про житлово-комунальні послуги. Тепер закон дозволяє влаштувати систему індивідуального опалення у квартирі власникам квартир у тих будинках, у яких на дату набрання ним чинності вже не менше половини квартир було відключено від мереж централізованого опалення.

«До сьогодні дозволи надавали цілому будинку. Колись була потрібна письмова згода всіх без винятку мешканців. Цей новий закон визначає, що якщо у будинку є 50% і більше уже відключених споживачів, то дозволи можуть надавати окремо іншим квартирам. Тобто людина напише заяву, і їй дадуть такий дозвіл», – розповідає Михайло Смушак.

Будинків, де вже понад 50% мешканців вже відключені від централізованого опалення, у місті є небагато – тільки 54.

У всіх інших випадках діятиме колишній механізм: потрібна 100% згода усіх мешканців, якщо будуть укладені нові індивідуальні договори. Крім того, франківці мають визначитися чи в них індивідуальний договір, коли кожному споживачу буде надаватися послуга, чи колективний, коли споживач укладає договір з «Івано-Франківськтеплокомуненерго» чи зі СТЕКом. Якщо індивідуальні договори – тоді потрібна 100% згода мешканців на відключення, а якщо колективний договір, то потрібно 75% згідних.

Головний комунальник міста наголошує, що подавати заяви на відключення люди мають так, як і раніше – у ЦНАП. У документі треба просити відключити певну квартиру чи будинок від опалення. Згодом цю заяву розглядатиме новостворена комісія та вирішуватиме, чи є підстави надавати цей дозвіл. Якщо підстави є – комісія винесе питання на виконком, який остаточно затверджуватиме рішення.

Свої звернення мешканці можуть подавати до комісії уже сьогодні. Але згідно з новим законом відключитися від централізованого опалення можна буде тільки в міжопалювальний період і не пізніше, ніж 1 жовтня.

Нагадаємо, у Франківську на одній із вулиці можуть не включити тепло через критичний стан мереж.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!