Франківці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб (ФОТО, ВІДЕО)

 • Віталій та Костя знаються на музиці, адже обидва поринули в це мистецтво.

  Віталій тривалий час виступав у складі музичних гуртів, гастролював за кордоном і навіть працював у Піднебесній. Саме там вперше побачив трубофон – музичний інструмент, який дивує своїм виглядом та звучанням, повідомляє “Вежа”.

  Повернушись додому, хлопець знайшов однодумців, і оригінальний трубофон з’явився в Івано-Франківську. Цим товаришем став Костя – музикант за освітою, який теж плекав бажання створити такий інструмент. Так з’явився гурт “Drumen” та перші в Україні музиканти з трубофоном. 

  Віталій розповідає, що нелегким завданням було відтворення трубофону. Потрібно, щоб він звучав, а звук нагадував той, який він чув у Китаї. Тож хлопці  звернулись до свого музичного наставника Богдана Ткачука, який є диригентом Франківського драмтеатру. Йому дуже сподобалась  ідея і вони почали її втілювати.

  Це каналізаційні труби, розміщені так, що кожна видає окремий звук. Загальна довжина цих труб майже 40 м, але кожна з них має свій початок та своє закінчення, щоб звук лунав чітко.

  Щоб грати на трубофоні, потрібно мати музичні навички, розуміти, як складається мелодійна гама, що таке ноти. Його звучання схоже до фортепіанного чи органного. А щоб створити цей інструмент, потрібно знати безліч деталей. Наприклад, коротка труба видає високий звук, а довга – низький. Ще потрібно уникати згинів, бо це впливає на чистоту звуку.

  Нагадаємо, що на Коломийщині біля церкви музиканти зіграли концерт (відео)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!