Франківці вийшли під пам’ятку архітектури, щоб врятувати її від руйнації

 • Сьогодні, 18 квітня, в Івано-Франківську відбулась вулична акція на підтримку електронної петиції до влади про неналежне утримання власниками пам’яток архітектури місцевого значення.

  Керівник Івано-Франківського обласного осередку всеукраїнської кампанії “Пам’ять нації” Лев Давибіда розповідає, що вони влаштували цей пікет, щоб зберегти культурні й історичні пам’ятки міста.

  Локацію вибрали невипадково – будинок на Січових Стрільців, 24 давно руйнується і ним ніхто не займається. У ньому свого часу містилося товариство «Руська бесіда» і бували І. Франко, Д. Січинський, А. Крушельницький, а зараз його вкривають глибокі тріщини, скріплені всього лише монтажною піною.

  “Акція – символічна. Ми хочемо розповісти людям про петицію, щоб вона набрала достатньо голосів. За 90 днів їх має бути 250”, – пояснює Давибіда.

  За його словами, у місті є 600 пам’яток архітектури і половині з них потрібна допомога та реставрація. Так, активісти пропонують владі міста зініціювати перевірку умов утримання будинку на Січових Стрільців, 24 та інших архітектурних пам’яток міста, і вжити усіх можливих засобів, щоб змусити їх власників своєчасно виконувати поточний і капітальний ремонт.

  Також активісти вимагають місто докласти зусиль для притягнення до відповідальності недобросовісних власників, які своїми навмисними діями, чи бездіяльністю, нанесли непоправну шкоду історичним будівлям міста.

  Начальник управління комунальної політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою   Мирослав Федорків додає, що муніципальна інспекція з благоустрою не має багато повноважень в плані збереження архітектурної спадщини. Проте вони роблять все можливе, щоб зобов’язувати власників будівель доводити фасади до належного стану.

 • “Мова не йде про реконструкцію. Важливо заставити власників будівель зробити аварійні ремонти, щоб балкони не падали і карнизи не обсипались. Не хочеться йти по вулиці і ризикувати своїм життям. Тому інспектори пишуть приписи на власників будинків, які не стежать за їхнім станом”, – пояснює Федорків.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську продовжує “сипатись” старовинний будинок (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!