Франківці їдуть на заробітки, щоб втекти від дружин

Так вважає депутат Івано-Франківської міської ради Сергій Палійчук.

Сьогодні, 12 грудня, на засіданні депутатської комісії з питань бюджету говорили про малі зарплати. Голова бюджетної комісії, власник друкарні «Місто НВ» Роман Онуріїв розповів, що в дуже складне виробниче підприємство. Відтак вони намагаються ставити нормальні зарплати, проте це не стримує людей, вони звільняються. «Молоді хлопці в основному віком 30-40 років, і їх втримати нічим неможливо», – акцентує Онуфріїв.

Депутати зійшлися на тому, що багато хто з франківців зараз їздить на заробітки. Відтак франківські підприємці не можуть їх стримати нічим.

Як розповів Сергій Палійчук, зараз настільки велика проблема з кадрами, що забудівники дійшли до того, що залишають людей на зимовий період на зарплату (попри те, що роботи нема взагалі), лиш би люди не звільнялися. Бо, якщо звільняться, то навесні постане питання: як назад зібрати працівників?

«В Польщі середній рівень зарплати це 15 тис. грн, – додав Роман Онуфріїв, – і я думаю, що ми до таких зарплат теж дійдемо, бо немає варіантів. Але інша тема в тому, що інфляція почнеться. Бо якщо виростуть зарплати, то виростуть податки, ПДВ. Це, з одного боку, й добре, але ми будемо мати постійний ріст всіх цін».

А заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик додав, що в минулому році за межі  міста виїжджало 18 тисяч осіб, а за 10 місяців 2017 року виїхало уже 22 тисячі.

На думку депутата Сергія Палійчука, можна й вдома знайти нормальну роботу із гідною зарплатою. Навіть якщо зарплата й нижча, то вона нижча не набагато, але ж ти сидиш вдома, бачиш щодня дітей. «Я вважаю, що чоловіки втікають від жінок. Каже їй, що копійку привезе і їде”, – говорить Палійчук. «Так, точно, їде двіжувати», – підтримав його Онуфріїв.

До речі, середня зарплата в Івано-Франківську становить 6400 гривень.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!