Франківців закликають контролювати прозорість бюджету участі

  • 12 лютого Івано-Франківська міська рада затвердила нове положення про бюджет участі. Нагадаємо, що ця програма існує з 2016 року та покликана допомогти франківцям втілювати свої корисні проекти у життя. Однак цього року її суттєво вдосконалюють. Зокрема, з представників громадськості та міської влади створили ініціативну групу та провели анкетування мешканців для визначення основних параметрів бюджету участі. Таким чином, враховуючи побажання мешканців, міста розробили нове положення.

    Відтак реалізація бюджету участі цього року здійснюватиметься за новими правилами. В їх основу покладена адаптована до місцевих умов польська модель партиципаторного бюджетування. Суть основних змін в тому, що збільшено верхню межу для малих і великих проектів. Якщо минулого року це було 50 тис. і 200 тис., то цього року – 100 тис. і 300 тис. грн.  Подавати проекти можуть тільки повнолітні, а голосувати, як і раніше,  лише мешканці, які зареєстровані на території Івано-Франківської міської ради. Втім для зручності форму проектної заявки вже спростили.

    Враховуючи минулорічний досвід, коли найактивнішими виявилися школи, цього року всі проекти, які стосуються шкільних та дошкільних навчальних закладів вивели в окрему категорію. Таким чином вони вже не конкуруватимуть з усіма проектами, а лише між собою.

    Також планують розширити функціонал електронної системи бюджету участі для полегшення подання проектних заявок і комунікації між учасниками. Крім того, чіткіше і детальніше прописані правила на кожному з етапів: підготовки і подання проектів, розгляду і перевірки, голосування та визначення переможців.

    Ще однією важливою зміною є те, що відтепер активні мешканці міста зможуть контролювати бюджет участі на кожному етапі. Відтак створюється робоча група, до якої запрошують всіх охочих. До її складу, крім містян на громадських засадах, увійдуть також представники влади. Набір до робочої групи триває до 1 березня, з деталями можна ознайомитися за посиланням.

    Стаття підготовлена в рамках проекту, який виконує IWPR за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

    Христина Костирко, координаторка програми «Бюджет участі»

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!