Франківців запрошують пройти безкоштовне обстеження на меланому

 • Сьогодні, 8 травня, в Івано-Франківську під час прес-конференції розповіли про відзначення Днів боротьби з меланомою та іншими раками шкіри, які відбуваються з 8 по 24 травня.

  Так, з 9 по 11 травня на Вічевому майдані відбудеться діагностика новоутворень у мешканців міста. З 14 по 21 травня дерматологи перевірятимуть школярів, а з 22 по 24 травня – студентів та працівників ВНЗ Івано-Франківська.

  “З 2009 року такі заходи проводяться, бо це проблема і вона важлива, а для багатьох людей – тяжка”, – сказала начальник управління охорони здоров’я Марія Бойко.

  Секретар міської ради Оксана Савчук додала, що ми багато знаємо про ряд інших проблем, окрім явного – меланоми.

  “Практично у кожної людини є родимки, у декого із дитинства. Ми вважаємо, що це нормально. Але не завжди. Тому сьогодні ми хочемо, щоб люди могли прийти і перевірити свої родимки – чи збільшуються вони, чи зменшуються, чи змінюють вигляд”, – сказала Савчук.

  Вона наголосила, що огляд займе 3-5 хвилин і ви підете із відчуттям, що здорові. Тому посадовиця закликала всіх охочих прийти з 9 по 11 на Вічевий майдан і перевіритись. А 13 травня діагностуватимуть новоутворення шкіри у пацієнтів Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру.

  Також Марія Бойко навела статистику, що 2018 році зареєстрували 26 випадків раку шкіри, з них 23 випадки – саме меланома.

  “Просимо мешканців не легковажити та прийти до лікарень та перевіритись або піти на Вічевий майдан”, – додала Бойко.

  До речі, тогоріч на Вічевому майдані перевірились близько 1500 осіб. Завдяки цьому в 11 пацієнтів запідозрили меланому, а ще в декількох виявили інші види раку шкіри.

  Нагадаємо, Медикам Івано-Франківщини заборгували понад 40 мільйонів гривень

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!