Під час тренінгу, окрім законодавчих аспектів та нормативних актів, які регулюють типові форми оцінки бюджетних програм, учасники ознайомились з методикою здійснення порівняльного аналізу ефективності бюджетних програм, які виконуються розпорядниками коштів місцевих бюджетів.
Представники ОТГ мали можливість на прикладі місцевої цільової програми спробувати оцінити її ефективність. За запропонованими радником з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС критеріями оцінки та формулами фінансисти громад оцінювали ефективність бюджетної програми «Благоустрій міст, сіл та селищ», яка є практично у кожній громаді.
Також під час тренінгу йшлося про застосування гендерно-орієнтованого підходу в бюджетному процесі для громад. Впровадження такого підходу при формуванні та виконанні бюджету – це важливий інструмент досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.
Гендерне бюджетування дозволяє проаналізувати та переструктурувати доходи і видатки бюджету таким чином, щоб потреби громадян, як жінок так і чоловіків з різних соціальних та вікових категорій були відповідно представлені в статтях видатків бюджету.
Гендерно-орієнтований підхід робить бюджет ефективним, справедливим та прозорим.
Читайте також: Бюджет-2019: на що підуть державні кошти у новому році?