Франківцям розповіли про відкриті дані як інструмент контролю

 • 11 лютого в Івано-Франківську відбувся антикорупційний тренінг руху “ЧЕСНО” на тему “Відкриті дані як інструмент контролю”. Участь у події взяли активні представники громадянського суспільства, волонтери, учасники громадських рухів/антикорупційних кампаній, журналісти, студенти з Івано-Франківська та області.

  Під час заходу спікери розповіли про онлайн-інструменти, якими можна скористатись для збору і аналізу публічної інформації. Такі інструменти є поширеними у західному світі, вони використовуються для контролю і стримування корупції та зловживань влади. Зокрема, мова йшла про електроні декларації, пошук по кадастровій карті, Державний реєстр юридичних осіб та Є-дату.

  “Багато інформації можна отримати, просто пошукавши її в Google. Але для більш детального пошуку можна скористатись відповідними сервісами. Їх наразі є досить багато, а самої інформації є безліч”, – розповів спікер Андрій Черніков, після чого розповів детальніше про користування тим чи іншим сервісом.

  До прикладу, з кадастрової карти можна отримати чимало важливої інформації. Проте вона має і недолік – на ній не вказані вулиці та номери будинків, що дещо ускладнює користування сервісом та час пошуку потрібної інформації. Для полегшення роботи з нею варто користуватись генеральним планом міста та його картами, доступними в Інтернеті.

 • Також активісти згадали про сервіс YouControl, який, зокрема, дозволяє переглядати всі підприємства, зареєстровані на одного власника, адресу чи телефон.

  16681632_1451355551572893_156903488527873456_n[1]
  Фото: Віталій Світлик

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!