У реальних умовах одне дерево-«генератор» виробляє до 2 тис. кВт*год на рік.
Засновник компанії New Wind Жером Мішо-Ларів’єр розробив конструкцію WindTree, яка за формою та розмірами нагадує натуральне дерево й здатна майже цілодобово виробляти енергію, повідомляє ЕкоПолітика.
Дерево-«генератор» має 72 мікротурбіни-«листка» із вертикальною віссю (відомих як Aeroleafs) та призначене для міських просторів, де воно може використовувати слабкі вітри, які циркулюють навколо будівель. Кожне дерево має 11 м заввишки і 8 м у діаметрі в найширшому місці, що робить його таким же за розмірами, як і багато міських дерев.
За словами винахідника, дерево може використовувати вітер, що дме зі швидкістю до 2 м/с, що робить його вдвічі чутливішим за традиційні турбіни і корисним протягом більш ніж 280 днів на рік. Однак вони також достатньо міцні, щоб витримувати вітри категорії 3, які можуть досягати 178-208 км/год. Кожен блок має вихідну потужність близько 3,1 кВт.
Кілька дерев, згрупованих разом у парках або в зелених насадженнях між будинками, можуть генерувати достатньо енергії, щоб суттєво вплинути на ситуацію. Крім того, їхня орієнтація нівелює шум, і кожна турбіна обертається безшумно.
Кожен «лист» турбіни, який називається Aeroleaf, виготовлений з легкого пластику. Пластик оброблений смолою, яка захищає його від погодних умов, таких як вологість і сіль (що стає у пригоді, якщо «дерево» встановлене у приморському місті). Крім того, турбіни з’єднані паралельно, тож якщо одна з них із якихось причин перестане працювати, це не вплине на роботу інших.
Такі «дерева» вже використовують у Франції, Німеччині та Швейцарії.
До теми: 17-річна українка винайшла легкий та міцний захисний матеріал для військових