17-річна українка винайшла легкий та міцний захисний матеріал для військових

 • Випускниця київського технічного ліцею Анастасія Мініцька займається винаходами в одній sз лабораторій Київської політехніки. Їй 17. Разом зі своїм наставником дівчина вже може похвалитися досягненням – вона винайшла унікальний матеріал, який буде дуже корисним для військових, розповідає ТСН.

  Настя почала цікавитися точними науками ще у 9 класі. Наступним кроком стало навчання у Київській малій академії наук, де дівчина обрала секцію матеріалознавства. Коли ворог вторгся до України, Настя замислилася над тим, що можна зробити, аби її знання стали у нагоді військовим.

  «Займалася плетінням сіток, збирала допомогу, а потім захотілося більш масштабно допомагати. Але через те, що я займалася наукою, який найкращий спосіб, ніж зробити це через науку?» – розповіла дослідниця Анастасія Мініцька.

  Дівчина взялася за роботу, бо були десятки ідей і можливих рішень. Цілий консиліум викладачів КПІ на чолі з її науковим керівником порадилися і вирішили розробити технологію створення надлегкого металополімерного матеріалу.

  «Зараз у військових актуальна тема саме захисних споруд, які можна було б швидко зібрати-розібрати, щоб вони були легкі та міцні водночас, але як такого матеріалу, його досить мало», – пояснює Настя.

  За основу обрали пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.

  «Коли оцей матеріал нам показали, його теж хотіли розроблювати як домфірующий елемент – він міг використовуватися при вибухах і все інше – він легкий і гарна міцність», – пояснив завідувач навчально-наукової лабораторії кріогенної техніки фізико-математичного факультету НТУ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” Олег Козленко.

  Наступним етапом у винахідників став підбір наповнювачів для покращення властивостей алюмінію. А саме – зробити його ще більш легким, пластичним, а головне – міцнішим та надійнішим. Щоб у разі удару його було складніше зруйнувати.

  Для цього перебрали кілька матеріалів, матеріал просочували різними полімерами за допомогою екструдера.

  Майже цілий рік тривали спроби, були й помилки. І хоч не з першого разу, але дослідникам все ж вдалося створити матеріал, який вони хотіли.

  «Коли розміновують різні території, стикаються із вибухонебезпечними предметами і їх підривають, то цей матеріал може бути корисним, щоб забезпечити додатковий захист людям, які цим займаються. Його можна використовувати поверх бронежилетів, це зможе значно зменшити травмування особового складу», – пояснює дослідниця-студентка.

  Як додав Олег Козленко, науковці розробили такий матеріал, що його властивості набагато кращі при меншій масі.

  «Для людини, щоб зробити якусь вогневу точку дуже швидко під вогнем противника, і щоб маса була, припустимо на 8 людей по 10 кг, і щоб це все було 80 кг, і воно захищало від куль, то це було б дуже класно», – пояснив він.

  Винахід, у створенні якого брала участь Анастасія, вже подали на патент. Дівчина мріє спробувати його у польових умовах. Якщо буде потрібно – то дослідники його потім допрацюють.

  До теми: 15-річний винахідник з Прикарпаття створив радіокерований танк та устілку-генератор

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!