Галич готується до відзначення 1125-річчя

 • Підготовці до відзначення 1125-ої річниці з часу першої згадки про місто Галич присвятили сьогоднішнє засідання організаційного комітету, до складу якого увійшли представники обласної та місцевої влади, духовенства, народні обранці, ректори прикарпатських університетів, керівники провідних підприємств краю.

  Присутнім представили проєкти персональних складів організаційних комітетів на всіх рівнях – державному, обласному і місцевому, а також запропонували до розгляду проєкт плану заходів із відзначення визначної дати, інформують в ІФ ОДА.

  Варто додати, що з нагоди святкування 1125-ої річниці Княжого Галича запланували проведення численних духовно-мистецьких та організаційних заходів, таких як Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, фестивалі «Галицьке лицарство», «Галицька брама», «Золотий тік», Фестиваль ковалів тощо.

  Також у планах створення художнього фільму «Над Галичем гримить» за однойменною повістю С. Фостуна та міжнародної дослідницької експедиції «Галич в архівах Європи і світу».

  Окрім того, у рамках заходів мають на меті регенерувати історико-культурне середовище Давнього Галича. Зокрема, планується реставрація пам’яток архітектури, зокрема Галицького замку. До слова, проєкт реконструкції включили до переліку об’єктів Національної програми «Велике будівництво». Його кошторисна вартість становитиме понад 40 мільйонів гривень.

  Також будуть проведені роботи щодо відновлення та будівництва об’єктів соціальної та туристичної інфраструктури на території колишньої столиці Галицько-Волинської держави, упорядкована транспортна та інженерна інфраструктура низки споруд і мереж.

 • За словами начальника управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорака, відзначення пам’ятної дати Давнього Галича на всеукраїнському рівні свідчить про славну історію міста, яке є колискою національної культури та духовності. Тому ми повинні зберегти і примножити славу княжого Галича.

  До теми: У центрі Галича відкрили дитячий майданчик (ФОТО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!