«Гамлет» у Франківську: театралам презентували неооперу жахів

 • Івано-Франківський обласний муздрамтеатр сьогодні презентував неооперу жахів «Гамлет». Прем’єра відбулася в підвальному приміщенні театру, що додало ще більше горрорівської атмосфери і без того похмурій датський історії в режисурі і сценічному рішенні народного артиста України Ростислава Держипільського.

  IMG_2839

  Класичний твір Шекспіра «Гамлет» у сучасному перекладі відомого письменника Юрія Андруховича та театральній постановці апелює до розбратів і війн ХХ століття, зокрема до сучасної ситуації в Україні.

  У  головних ролях виступили відомі  київські та львівські актори – Ірма Вітовська (Гертруда), Юрій Хвостенко (Клавдій), Анастасія Блажчук (Офелія), Дмитро Рибалевський (Полоній), а також провідні актори івано-франківського театру: Олексій Гнатковський (Гамлет), Євгеній Холодняк (Фортенбрас), Іван Бліндар (Лаерт) і Надія Левченко, Олеся Пасічняк, Галина Баранкевич у ролі ериній.

  Жанр неоопери «жахів» зумовлений, по-перше, сюжетом і «невеселим» смислом вистави, а по-друге, підвальним приміщенням, декораціями-гробами, «похмурими» костюмами героїв у стилі вамп, підземно-потойбічним освітленням, ну і символічним черепом, яким в прикінцевій сцені еринії з Гамлетом зіграли в футбол.

  IMG_2896

  Завдяки чудовому музичному оформленню від композитора та виконавця ролі Гамлетового батька  Романа Григоріва, а також відомого музиканта Іллі Розумейка (виконавець ролі Йорика) і трьох ериній – Надії Левченко, Олесі Пасічняк і Галини Баранкевич – Шекспір звучав то роково, то джазово, то фольково, і таке звукове повноголосся задовільнило б смаки найвибагливіших музичних естетів.

  Завтра, 5 лютого, глядачі знову спустять в підвал на прем’єру «Гамлета», а наступний показ відбудеться 17 лютого.

  Читайте також:

  Андрухович, Вітовська & Со: у Франківську поставлять неооперу жахів «Гамлет»

  “Гамлет” у франківському підвалі: Театр презентує неооперу жахів

  IMG_2843IMG_2957

  IMG_2907IMG_2865

   IMG_3025

  IMG_3083

  IMG_3100

  IMG_3117

  IMG_3127IMG_3124

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!