Гард, Шептицький, Самар: в Україні планують перейменувати 15 міст і 7 районів

 • У Верховній Раді 25 квітня розглянуть проєкт постанови про 336 перейменувань міст і районів.

  Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович закликав від імені всіх експертів, урядовців, представників місцевого самоврядування, які працювали над підготовкою постанови №11188 та підтримують повернення українцям їх символічного простору, президію парламенту посприяти тому, щоб це питання вчасно потрапило на голосування у зал і знайшло підтримку колег законодавців.

  «Читачів та друзів прошу звертатися до ваших представників у Верховній Раді України депутатів-мажоритарників, депутатів, які пройшли за списками політичних партій за які ви голосували, знайомих законодавців, щоб підтримали цю ініціативу своїм голосом. Це дуже важливий крок який посилює нашу опірність ворожим впливам і пропаганді, повертає історичні назви, відновлює справедливість та сприяє реальній участі громадян в опануванні свого життєсвіту, формуванні символічного простору власної країни», – написав він.

  Згідно постанови №11188 на Дніпропетровщині Павлоград стане містом Матвіїв, Синельникове – Ріднопіллям, Першотравневськ – Шахтарським, а Новомосковськ – містом Самар.

  Красноград і Первомайський на Харківщині отримають назви Берестин і Златопіль. Ватутіне на Черкащині буде змінено на Багачеве, а Дружба на прикордонні Сумщини отримає назву, яку там і так давно вживають – Хутір-Михайлівський.

  Червоноград на Львівщині стане містом Шептицький. Порт-Анненталь — саме так буде називатися портове місто Южне на Одещині. А місто Южноукраїнськ отримає потужну козацьку назву Гард.

 • Також перейменовуються міста, які зараз тимчасово під окупацією в Луганській області – українську назву міста отримає Сіверськодонецьк, а Молодогвардійськ та Первомайськ стануть Отаманівкою та Сокологірськом відповідно.

  До теми: Шість радянських пам’ятників планують знести в Бурштинській громаді

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!