Нещодавно у Каліфорнії відбувся відкритий чемпіонат США з пауерліфтингу, в якому друге місце у ваговій категорії до 90 кг виборов прикарпатець Олексій Мельник. Спортсмен у сумі підняв 880 кг. Дещо раніше, 13 квітня, у Клівленді, штат Огайо, Олексій Мельник став абсолютним переможцем серед відкритої вікової та вагової категорій у щорічному 22-му національному турнірі з пауерліфтингу The Battle XXII.
Про перемоги, тренування та допомогу Ігоря Насалика чемпіон розповів журналісту «Галицького кореспондента».
Хобі на все життя
Зі штангою майбутній спортсмен познайомився ще у дитинстві, коли влітку на канікулах відпочивав у селі Вікторів, Галицького району й ходив по молоко до сусіда. Останній був на 15 років старший за Олексія і мав красиву статуру. «Різьбив» Аполлона батько, професійний штангіст Василь Месеренко. Захоплення юним спортсменом і постійний перегляд фільмів зі Сталлоне та Шварценегером зробили свою справу. Олексій разом з братом та сусідом почали підіймати гантелі та порожній гриф…
Вступивши до Львівського лісотехнічного університету, Олексій Мельник починає професійно займатися пауерліфтингом. «У 17 років я важив 59 кг, проте підіймав по 60 кг та жав штангу лежачи. Тоді я навіть не підозрював, що займаюся силовим триборством», – пригадує спортсмен.
Через рік, у 2008 році, Олексій спробував позмагатися серед аматорів у Тернополі. Тоді в триборстві виконав кандидата в майстри спорту, а в жимі лежачи – майстра спорту. «У Тернополі я познайомився з калушанином Миколою Лесівим. Саме він запропонував мені у 2009 році поїхати на чемпіонат світу серед аматорів у Прагу. При цьому тренер заручився підтримкою міського голови Калуша – Ігоря Насалика, який профінансував мої перші міжнародні змагання. Там я виконав майстра і здобув абсолютну першість серед юніорів», – розповідає чемпіон.
З того моменту Олексій для себе чітко визначив, що пауерліфтинг – це хобі на все життя. «Мені подобалось тренуватись і ставати сильнішим. Ставлячи щоразу нові цілі та досягаючи їх, переконувався, що це мій вид спорту, де хочу досягти найвищих результатів», – ділиться Олексій Мельник.
До слова, тренера у хлопця ніколи не було, завжди тренувався сам. Були наставники, з якими консультувався з різних спортивних питань. На змагання Олексій також їздить сам. Виступає без допомоги асистентів та тренерів. Каже, що це добрий життєвий гарт.
Сила чи краса
Після великої ваги хлопцеві захотілося накачати м’язи. Олексій почав займатися бодибілдингом. Якщо у пауерліфтингу важливі силові показники, то у бодібілдингу цінується краса тіла.
У цьому виді спорту на Чемпіонаті України Мельник двічі ставав срібним призером. Проте вирішив повернутися у пауерліфтинг, щоб підкорити вищі вершини. «У силовому триборстві є аматори, професіонали й еліта. Спортсменів з нормативом еліта у світі є 0,1% від усіх у цьому виді спорту. Зараз я посідаю друге місце у категорії 90 кг серед еліти за всю історію пауерліфтингу», – зазначає переможець.
Завжди у формі
Бути завжди у формі неважко, переконаний атлет. Адже тренування не забирають багато часу. Для звичайної людини це півтори години в день, для спортсмена – дві. «Це не відмова і не обмеження. Дві години ввечері – це час, який людина проводить перед телевізором. А я телевізора не маю», – з усмішкою розповідає Олексій Мельник.
Звісно, з тілом потрібно працювати завжди, переконаний спортсмен. Проте професійний атлет, який себе запустив, може за 3-5 місяців повернутися у форму, для звичайної ж людини це нереально. Перші зміни будуть помітні вже за місяць, якщо тренуватися хоча б тричі на тиждень. Проте 80% успіху залежить від харчування. Їжа має бути різноманітною, смачною та корисною.
Чемпіон переконаний, що спортом варто займатися з дитинства. Адже він дисциплінує, надає впевненості та є запорукою здоров’я у майбутньому.
Ірина Гнатюк