Газові підозри

 • В Івано-Франківську мешканці будинку на вул. Галицька, 34а вдруге за два місяці залишилися без газу. На дверях під’їзду, стояк в якому перекривають газовики, –оголошення з підозрілим формулюванням.

  Всіх – за одного

  Оксана Рущак мешкає у цьому будинку, в квартирі №38 на першому поверсі. Жінка запевняє, що насправді проводяться відключення газу, бо один із мешканців заборгував «Івано-Франківськгазу» значну суму.

  «Нас відключають, бо сусід з п’ятого поверху, Мирон, заборгував газовикам 7800 гривень, – розповідає жінка. – І через одного боржника без газу залишилися всі ми. Нас цікавить, чому вони не можуть перекрити газ тільки боржнику, чому через нього мають страждати всі сусіди? Ми телефонували в «Івано-Франківськгаз» за номером, вказаним в оголошенні, – там ніхто не піднімає трубку. В інших під’їздах газ, до речі, є, немає лише у нашому. В мене двоє дітей – 13-річний син і 17-річна донька з інвалідністю, їй потрібно постійно митися. І навіть приготувати їсти для дітей я через це не можу. Наш боржник своїх дітей відправив в Одесу і нікому не відкриває двері. Він далі не платить, нам далі відключають газ, це просто жах!»

  Мешканка дивується, чому газовики не подадуть на боржника до суду. І задумується, що буде, як прийде зима. «У нас індивідуальне опалення, це ж буде ні помитись, ні нічого. Страждають всі – і пенсіонери, і діти, всі соціально незахищені люди. А газовики нічого й не роблять. На вулиці білий день, і не видно жодного їх працівника. В оголошенні йдеться про ремонт, то де ж ремонтники? У нас ОСББ, одне з найстаріших у місті – «Галицький двір», і ми уклали договір з газовиками, і, знаєте, в ньому не сказано, що вони можуть нас відключати, коли їм заманеться».

  Інша мешканка цього під’їзду, пенсіонерка Лідія Іванівна з квартири №41, додає, що загадковий боржник ніколи не виходить зі своєї квартири. «Я живу на другому поверсі, газу в мене також немає. Я майже не виходжу з квартири, бо нещодавно перенесла інсульт, мені дуже важко. Спостерігаю за сусідами, а він ніколи не виходить зі своєї квартири, мабуть, боїться. Кажуть, Мирон заборгував газовикам майже 8 тис. гривень.  Вперше відключення було у травні. Знаєте, я кожного місяця, отримуючи пенсію, одразу йду платити за всі послуги і не маю ні копійки боргу. То чому я повинна залишатись без газу? Кажуть, у тій квартирі нікого немає, вони всі поїхали», – ділиться чутками жінка.

   DSC_6360

  Розділяй і володарюй

  Втім, виявилось, що загадковий боржник з квартири №50 на п’ятому поверсі – нітрохи не загадковий і нікуди не зникав, просто часто допізна працює. Чоловік відчинив двері та без жодних скандалів поспілкувався зі своїми сусідами.

  «Газ відключили не через мене, адже я уклав угоду про реструктуризацію боргу і виплачу його протягом трьох місяців, – пояснює Мирон Дівнич. – Проблема, як сказали в «Івано-Франківськгазі», не в мешканцях – їм там треба щось у мережах переробити. Знаєте, якби я був у чомусь винен, то є угода, і, згідно з нею, вони не мають права просто вимикати газ. Та й борг у мене не є страшенно великим, насправді це три з лишнім тисячі гривень. Поменше вірте чуткам про вісім тисяч, бо звідки сусідам знати? А чому газовики перекрили цей стояк? Та тому, що тут перекрити найпростіше! Розумієте, яка зараз йде тенденція – вони просто перекривають газ, і люди починають сваритись між собою! Суть саме така – посварити нас, щоб ми самі почали наговорювати одні на одних, я точно це знаю – така ситуація не вперше. Я їм і того разу казав – приходьте до мене, ставте мені в кімнаті свою «жабку», і все. Чому вони вчепились саме до нашого під’їзду, я не знаю. Звісно, у всіх є проблеми – скажімо, я не заплатив певні гроші, але ж потім я поїхав і погасив частину боргу. А до мене навіть не приходили, не намагались нічого з’ясувати! Кажуть, що мене взагалі немає вдома – так це тому, що я працюю до 8-9 години вечора, і якщо вони приходять о шостій, то, звісно, відкрити нікому».

  Чоловік додає, що вже неодноразово особисто їздив у «Івано-Франківськгаз» і намагався з’ясувати, в чому ж проблема. А їздити доводилось, бо жодні телефони не відповідали.

   DSC_6359

  Ніяких таємниць?

  В «Івано-Франківськгазі», у свою чергу, наголошують: проводиться банальне планово-технічне обслуговування стояка, а такої практики, як відключення під’їзду через одного боржника, немає і ніколи не було.

  «Минулого місяця за цією адресою відбувалося планово-технічне обслуговування (ПТО), і, на жаль, наші працівники потрапили не у всі квартири, підключені до цього стояка. Тому його потрібно дообстежити, всього кілька квартир, ті, в які ми не змогли зайти минулого місяця. Але для цього треба відключити від газопостачання цілий стояк, що й буде зроблено. Хоча їх ще не відключили, газ у цьому під’їзді наразі є. Хочемо зв’язатися з власниками тих квартир і обрати день, щоб зробити все швидко. Ми ніколи не відключаємо весь стояк через борги, немає в нас такої практики», – розповіла Галина Цап, фахівець зі зв’язків з громадськістю ПАТ «Івано-Франківськгаз».

  Склавши всі три точки зору докупи, можна констатувати: правда, як завжди, десь посередині. Бабусі біля під’їзду діляться чутками про злісних таємничих боржників, боржники запевняють – вони не винні, а гроші газовикам справно платять, газовики ж кажуть, що все йде за планом і масових відключень за борги одного абонента не практикують.

  Втім, інформація про подібні відключення до нас надходила вже неодноразово. Можливо, за документами все дійсно в порядку – ПТО, а насправді відключення все ж мають колекторський підтекст?

  Тарас ВОЛОШИН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!