“Газпром” і “Нафтогаз” провели переговори про розірвання контрактів

 • “Газпром” і “Нафтогаз України” почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

  Про це повідомив заступник голови правління російського газового холдингу Олександр Медведєв.

  “Так, дійсно, минулого тижня відбулася зустріч “Газпрому” і “Нафтогазу України”, переговорний процес в рамках процедури по розірванню контрактів на поставку і транзит газу почався. Крім того, “Газпром” ще раз повідомив “Нафтогаз”, що буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту. Апеляція по цій справі буде подана до кінця березня”, – сказав Медведєв.

  21 березня “Газпром” направив до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) клопотання про часткове скасування рішення Стокгольмського арбітражу по розгляду з “Нафтогазом України” про постачання газу. У листопаді минулого року “Газпром” подав заяву до апеляційного суду про оскарження окремого рішення щодо постачання газу і його часткове скасування. До кінця березня “Газпром” планує подати апеляцію на рішення суду за контрактом на транзит.

   Як зазначили у прес-службі “Нафтогазу”, на цьому засіданні “Газпром” відмовився відновлювати газопостачання до України, а також відмовився підтвердити, що сплачує 2,6 мільярда доларів.

  “Позиція “Газпрому” на цій зустрічі полягала в тому, щоб змінити контракти або припинити їхню дію”,  – прокоментували у “Нафтогазі”.

  Повідомляється, що обидві пропозиції були відхилені у зв’язку з тим, що вони суперечать або ігнорують рішення Стокгольмського арбітражу.

  Сторони погодились провести черговий раунд переговорів у квітні, де також очікується, що “Газпром” прокоментує запит на перегляд тарифів “Нафтогазу” та використання української газотранспортної системи для транзиту газу з Росії до ЄС після закінчення терміну дії чинного контракту в 2019 році.

  Як повідомлялось, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!