“Газпром” оголосив про розірвання всіх контрактів з Україною

 • Російський “Газпром” розпочинає розірвання усіх раніше укладених з Україною контрактів.

  Про це заявив голова правління компанії Олексій Міллер, пише ТСН.

  За його словами, мова йде, як про контакт на поставку газу українським споживачам, так і про договір на транзит газу до Європи.

  Такий крок у “Газромі” пояснили тим, що рішення Стокгольмського арбітражу порушило інтереси компанії.

  “Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» є економічно недоцільним і невигідним”, – зазначив Міллер.

 • Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України на п`ять діб запровадив національний план дій для недопущення кризової ситуації в енергетиці через дії російського “Газпрому”. Росія  знизила майже на 20% тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також “Газпром” повернув “Нафтогазу” гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. Також РФ досі не виконала рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів.

  Читайте також: Відповідно до рішення РНБО голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого наголосив на необхідності врегулювання питання економії енергоносіїв у найкоротші терміни.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!