Гірші методи для зігріву взимку — що не потрібно робити, коли хворієш. Як краще лікуватись від сезонних хвороб?

 • Як грітися не слід: топ-7 методів, що можуть нашкодити. Прості способи підтримати імунітет, та що відомо про універсальну вакцину від грипу. 

  Як грітися не слід — погані способи боротьби з холодом

  Питання, як не замерзнути взимку є дуже актуальним через різкий прихід холодів та перебої з опаленням і електроенергією. Для когось це навіть питання виживання. Однак слід пам’ятати про те, що не всі доступні методи є ефективними і безпечними. Деякі методи, про які розповідають ваші знайомі або які ви можете знайти в інтернеті, є лише ілюзією тепла. Більш того, вони навіть можуть призвести до переохолодження. Нижче ми детально роздивимося список таких методів.

  Топ-7 найгірших методів

  Для людей важливо не тільки знати, як правильно розважатися, наприклад, грати на гроші в азартні ігри, але й як правильно зігріватися. До топ-7 найгірших методів для зігріву, згідно з МОЗ України, відносять наступні:

  • Алкоголь — зігрівання алкоголем є поганою ідеєю попереджають навіть лікарі. Алкоголь здатен лише створити ілюзію тепла. Коли алкоголь починає впливати на ваш організм, судини починають розширюватися. У цей час тіло віддає тепло в атмосферу. Хоча людина, що випила і почуває себе зігрітою, але її тіло починає швидко охолоджуватися. Це може призвести до переохолодження.
  • Розтирання снігом — не менш поганою ідеєю є розтирання снігом для зігріву. Ілюзію тепла створює той ефект, коли від холодного снігу ніби стає краще. Але насправді це призводить до того, що сніг відбирає тепло у тіла і охолоджує його ще сильніше.
  • Цигарки — не слід палити цигарки на морозі. Руки та ноги швидко втрачають температуру через те, що нікотин уповільнює кровообіг.
  • Шарф на обличчя — взимку шарф треба носити дуже обережно. Інколи ви навіть можете обморозити обличчя через нього. Таке може статися, якщо під час холодного дихання волога конденсується на тканині. Потім на цю вологу тканину починає діяти низька температура. Це призведе до проблем с переохолодженням, виникне скоринка льоду на шкірі.
  • Приймати гарячу ванну — поганою ідеєю є похід до гарячого душа або ванни одразу після приходу з морозу. Різкі перепади температури можуть нашкодити серцю. Краще спочатку хоч трохи зігрітися при кімнатній температурі.
  • Біг — авжеж не варто стояти на одному місці та мерзнути. Фізична активність є одним з кращих способів зігрітися. А от біг на морозі вже не дуже гарна ідея. Так ваш організм потіє, а одяг стане мокрим. Від цього ви будете мерзнути тільки ще більше.
  • Тісне взуття та одяг — не набагато кращою ідеєю є одягти кілька пар шкарпеток та светрів. У такому одязі судини перетиснені. Від цього тіло почне мерзнути тільки сильніше.

  Всі ці способи не допоможуть вилікуватись, але й можуть зробити тільки гірше. Краще звернутись до лікаря, щоб він приписав дієві ліки. Також допоможе гаряча їжа, пиття води та вживання фруктів і овочів. Вітаміни допоможуть створити іммунітет та підтримати організм.

 • Універсальна вакцина від грипу скоро зможе допомогти в боротьбі з хворобою

  Зовсім нещодавно від вчених з’явилася інформація про створення універсальної вакцини. Вона ефективна проти усіх існуючих видів грипу. Створено її було на основі технології, що використовується і для вакцин від коронавірусу — мРНК (MRNA). Ця технологія містить у собі елементи усіх відомих вірусів. На даний момент цю нову вакцину тестують на тваринах у лабораторіях. Далі проводитимуться клінічні дослідження на людях. За найкращих прогнозів, вакцина може з’явитися вже у 2024 році.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!