Сьогодні, 10 серпня, в Івано-Франківську у Театрі кіно “Люм’єр” влаштували допрем’єрний показ української трагікомедії “Гірська жінка: на війні” режисера Бенедикта Ерлінґссона.
Ця стрічка стала фільмом відкриття Одеського кінофестивалю. Створювали її в копродукції України, Франції, Ісландії, за підтримки Держкіно України. Світова прем’єра стрічки Бенедикта Ерлінґссона пройшла в рамках «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, де фільм отримав три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d’Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів.
Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinécole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.
Головна героїня, 50-річна Хатла, живе тихим життям – однак за образом самотньої диригентки хору ховається зухвала екоактивістка. Під псевдонімом «Горянка» жінка веде одиночну війну з місцевим алюмінієвим заводом. Вона ризикує всім, щоб захистити природу ісландських передгір’їв – але ситуація змінюється, коли в її житті з’являється дівчинка-сирота з України.
«Для продюсерів важливим було створити фільм для людей. Інша експертиза нас цікавить менше, ми хочемо, щоб глядачам було цікаво»,- розповідає генеральний продюсер стрічки Сергій Лавренюк.
Стрічка створена кількома країнами просякнута українським духом, вона є у сюжеті. Яскраво проявлений культурний аспект, зокрема, музика. Саме за неї стрічка і отримала одну з нагород у Каннах.
Читайте також: В Івано-Франківську Мирон Мельник презентував “Хроніку одного журналіста”