ГК «Галвапно» стане учасником нової державної програми з підтримки інвестпроєктів — UkraineInvest

 • Національний виробник вапна, ГК «Галвапно» стане учасником пілотного проєкту «Офісу із залучення та підтримки інвестицій» та отримає «підтримку в процесі підготовки та реалізації» будівництва сучасного комплексу з випалу вапна. Про це йдеться у Меморандумі про наміри щодо співпраці, підписаним між інвестором та новоствореною державною установою на виконання Закону «Про інвестиційних нянь».

  З цього приводу 22 квітня 2021 року на території Стриганецького кар’єру у с. Довге Івано-Франківської області о 10:00 відбулася презентація першого етапу будівництва нового комплексу по випалу вапна, а також пройшов круглий стіл «Інвестиційна привабливість Прикарпаття: успішні проєкти, виклики та перспективи» за участі представників державної влади, місцевої громади та бізнесу.

  У круглому столі взяли участь Міхеіл Саакашвілі — голова Виконавчого комітету Національної ради реформ, Андрій Бойчук — голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Ілля Марчевський — інвестор та власник ГК «Галвапно», а також інші представники бізнес-спільноти, державної, місцевої влади та громади.

  «Реалізація в Україні амбітного інвестиційного проєкту з будівництва комплексу з випалу вапна за високими європейськими стандартами дозволить виробляти продукцію найвищої якості для стратегічних галузей економіки, створить нові робочі місця та конкуренцію іноземним постачальникам, виведе Україну у вищу лігу світових виробників широкого асортименту вапна. Ми вперше отримаємо змогу експортувати нашу продукцію до країн Європи та Світу, чого раніше навіть важко було уявити» – підкреслює Ілля Марчевський, власник ГК «Галвапно».

  Новий закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» (відомий як Закон про інвестиційних нянь) сприятиме спрощенню бюрократичних процедур і полегшенню спілкування інвестора із владними структурами й дозвільними органами, у чому допомагатимуть спеціально призначені радники («інвестняні»), уповноважені Урядовим офісом UkraineInvest. Зокрема, інвесторам надаватимуться податкові та митні пільги, державним коштом забезпечуватимуться об’єкти суміжної інфраструктури, в томи числі будуватимуться нові чи надаватимуться у користування наявні автодороги, лінії зв’язку, мереж тепло-, газо-, водо- й електропостачання, тощо.

  Сфери, на які поширюватиметься дія програми, це – охорона здоров’я, поводження з відходами, добування з метою перероблення та/або збагачення корисних копалин (окрім кам’яного й бурого вугілля, сирої нафти і природного газу), транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, логістика, освіта, мистецтво, культура, спорт, туризм і рекреація.

 • Поріг входження у програму підтримки значних капіталовкладень – це зобов’язання вкласти в окремий інвестпроєкт щонайменше 20 мільйонів євро. Проєкт має передбачати будівництво, модернізацію, технічне та/або технологічне переоснащення об’єктів інвестування, придбання необхідного для цього обладнання. Ще одна обов’язкова умова – створення інвестором щонайменше 80 робочих місць із зарплатою не менш ніж на 15% вищою за середню заробітну плату за відповідним видом діяльності в регіоні, де втілюється проєкт.

  За повідомленням агенції «Укрінформ» вже до серпня Міністерство економічного розвитку має затвердити нормативні акти для практичної реалізації законодавчих ініціатив. Перші великі інвестори зможуть скористатися перевагами роботи в Україні вже наприкінці літа – на початку осені, в тому числі завдяки змінам до Податкового та Митного кодексів.

  Довідкова інформація:

  ГК «Галвапно», до якої входить ТОВ «Стриганецький кар’єр» (виробник вапняку) та ТОВ «Галтехнопарк» (виробник вапна) здійснюється реалізація інвестиційного проекту з будівництва виробничого комплексу з випалу вапна, який включає в себе 4 (чотири) печі по випалу вапна загальною продуктивністю 1600 тон на добу, дробарно-сортувальний комплексу, складів готової продукції та інші необхідні складові. Місце реалізації Проекту – урочище «Царинка» біля сіл Стриганці та Довге, Тисменицького району, Івано-Франківської області.

  Загальна вартість інвестиційного проекту планується приблизно 36 000 000 євро, а його реалізація розрахована на три роки. Запуск Проекту передбачає створення додаткових робочих місць не лише для технічних спеціалістів (мельники, завідуючі складів), а й для бухгалтерів, економістів, обліковців, керівників структурних підрозділів, інших спеціалістів в кількості понад 80 працівників.

  Проект передбачає використання сучасну екологічну чисту технологію. Будівництво вказаного виробничого комплексу здійснюватиметься з використанням унікальних технологій та обладнання компанії QualiCal International (Італія), які забезпечать відповідність збудованого комплексу з випалу вапна максимально можливому рівню енергоефективності та найвищому рівню екологічної безпеки. Печі будуть працювати на найменш забруднюючому виді палива – природному газі. При будівництві буде також встановлено сучасну систему очистки димових газів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!