Глава ВООЗ назвав “рецепт” появи і поширення нових штамів коронавірусу

 • У середу ВООЗ оприлюднила суворі попередження про небезпеку ігнорування ковід-вакцинації, а Європейський Союз розробив обов’язкові приписи.

  Це сталося, бо Сполучені Штати зареєстрували перший випадок нового штаму коронавірусу Omicron, пише ВООЗ.

  “В усьому світі ми маємо токсичну суміш з низьким рівнем охоплення вакцинами та дуже низьким рівнем тестування – рецепт для появи та посилення варіантів”. Нам потрібно використовувати інструменти, які ми вже маємо, щоб запобігти передачі та врятувати життя від Delta. І якщо ми це зробимо, ми також зможемо запобігти передачі та врятуємо життя від Omicron”, – сказав глава ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейесус.

  Новий варіант, про який тиждень тому вперше повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я у Південній Африці, швидко з’явилася на всіх континентах, погіршуючи економічні прогнози та посилюючи побоювання щодо ще однієї важкої зими.

  У ВООЗ стверджують, що може знадобитися кілька тижнів, щоб зрозуміти, чи є Омікрон більш передаваним і чи призводить він до важких наслідків, а також наскільки ефективні сучасні методи лікування та вакцини проти цього варіанту.

  Виявлення та поширення нового штаму свідчать, що глобальна боротьба з Covid-19, що триває вже майже два роки, далека від завершення. Організація економічного співробітництва та розвитку попередила, що Omicron загрожує відновленню світу  і знизила прогнози зростання на 2021 рік з 5,7% до 5,6%.

  Omicron спонукав уряди по всьому світу відновити обмеження на подорожі, зокрема у Південну Африку. Японія призупинила нові бронювання авіаквитків у країну. А секретар ООН Антоніу Гутерріш піддав критиці такі заборони, назвавши їх “глибоко несправедливими та каральними”, а також “неефективними”.

  Читайте також: Медики готуються до появи на Прикарпатті нового штаму “Омікрон”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!