Година Землі 2021: люди у всьому світі символічно вимкнуть світло

 • У суботу, 27 березня, люди у всьому світі на годину символічно вимкнуть освітлення та електронні прилади.

  Цього дня так зроблять мільйони людей, щоб привернути увагу до екологічних проблем, пише “ЕкоПолітика”.

  Година Землі: яка мета та історія акції

  Всесвітня акція “Година Землі” — це одна з найбільших міжнародних екологічних кампаній, під час якої люди відмовою на годину від освітлення та електроприладів показують готовність ощадливо використовувати природні ресурси.

  Акцію започаткував WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітній фонд дикої природи). У Сіднеї (Австралія) 2007 року 2,2 мільйона домівок та організацій одночасно вимкнули світло на одну годину. Тоді цей вчинок надихнув багатьох людей у всьому світі на боротьбу зі зміною клімату.

  Уже через рік подія стала всесвітньою екологічною ініціативою, до якої долучилися понад 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Її підтримали в різних куточках Планети. Такі міста, як Париж, Мілан, Лондон, під час Години Землі вимикають підсвітку багатьох великих об’єктів. Протягом багатьох років у цей час згасають театр Сіднею, Лондонське око, Колізей у Римі, єгипетські піраміди та інші визначні місця та споруди світу. А 2009 року Година Землі мала безпрецедентний успіх — у ній взяли участь 4088 міста у 88 країнах світу.

   

  Акція проходить щороку в останню суботу березня, цьогоріч вона випадає на 27 березня. Щоб долучитися, вимкніть світло та електроприлади на годину, з 20:30 до 21:30.

  У 2021-му у всьому світі до Години Землі відбудеться низка подій, присвячених збереженню Планети. Їх можна переглянути на сайті Earth Hour.

  Як Годину Землі відзначають в Україні

  Перша Година Землі в Україні відбулася 2009 року, тоді до всесвітньої кампанії долучилися близько 16 міст і містечок. У 2018 році Година Землі об’єднала понад 75 міст, зусилля більш як 80 організацій, 60+ компаній та 60+ навчальних закладів.

  У різні роки в Україні згасали десятки відомих на всю країну споруд і пам’яток: Хрещатик, Софійський і Михайлівський собори, Києво-Печерська лавра у Києві, Театр опери та балету, Приморський бульвар в Одесі, Свято-Благовіщенський собор у Харкові, Оперний театр, Архікатедральний собор святого Юра, телевежа на Високому Замку у Львові, Свято-Успенський собор у Полтаві, Тернопільський та Луцький замки та багато інших.

 • Цьогоріч Година Землі в Україні присвячена старовіковим лісам. Саме в цю суботу стартує національна кампанія зі збору голосів на підтримку пралісів.

  WWF-Україна та партнери ідентифікували майже 100 тисяч гектарів старовікових лісів, майже недоторканих територій (за законодавством: праліси, квазіпраліси та природні ліси) в Карпатах і на Поліссі. Понад 33 тисяч гектарів з них досі або незахищені, або мають недостатній природоохоронний статус. Тому перебувають під загрозою знищення через рубки, нераціональний розвиток туристичної інфраструктури та доріг і іншу господарську діяльність.

  Зазначимо, що наприкінці минулого року в Україні створили онлайн-мапу старовікових лісів.

  Екологиня Тетяна Лампіка вважає, що для того, щоб урятувати планету, таку годину необхідно робити щодня.

  «Я вважаю, що така Година Землі повинна бути щодня, бо ми не врятуємо планету, якщо будемо робити такий день один раз на рік. Ми повинні піклуватися про наше довкілля щодня. Кожен особистий наш крок впливає на те, що відбувається навколо нас. Повинно бути відповідальне споживання будь-яких речей», — упевнена вона.

  Найкращі ідеї, як провести Годину Землі

  WWF поділилася порадами, як цікаво та з користю провести Годину Землі. Організатори акції пропонують такі ідеї:

  • піший похід до лісу;
  • чайна церемонія без гаджетів;
  • читання книг або імпровізований театр тіней із дітьми;
  • спільна вечеря при свічках зі стравами з овочів, злаків, горіхів і фруктів;
  • споглядання за зірками;
  • вечір настільних ігор;
  • година для фізичних вправ та йоги;
  • тематичне малювання і наукові експерименти з дітьми.

  До теми: Рівень світового океану піднімається швидше за найгірші прогнози

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!