“Голоси”: у Франківську покажуть виставу, авторами якої є ветерани війни

Сьогодні, 12 вересня, у Франківському драмтеатрі відбулася пресконференція з нагоди прем’єри драми “ГОЛОСИ”. Постановка створена в рамках проєкту “Творчі резиденції для бійців” від благодійного фонду “Творча криївка”.

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка став партнером “Театральної резиденції”, і вже 15 вересня о 18 годині в форматі “сцена на сцені” відбудеться прем’єра вистави.

У грудні 2018 року волонтери проєкту розпочали підготовку до втілення в життя нової ідеї – провести творчу реабілітацію через заглиблення в один з видів мистецтва – театр, літературу, кіно, живопис – і відкрити нові грані власної особистості та нагадати нам: війна триває.

“У форматі “сцена на сцені” відбудеться унікальна вистава. Я переконаний, що таких крутих проєктів мало не буває”, – розповів Ростислав Держипільський, директор та художній керівник Івано-Франківського національного драматичного театру імені Івана Франка.

Віталіна Маслова, технічний директор проєкту, авторка унікальної методики творчої реабілітації, додала, що мета цього проєкту показати в іншому ракурсі переживання людей, які були на війні.

“Вистава – це про нас усіх в 2019 році. Це особиста історія кожного, це спроба розібратися, що зараз з нами відбувається. В першу чергу це історія про суспільство”, – каже режисер, телеведучий, ветеран війни Євген Степаненко.

Авторами драми є бійці, ветерани російсько-української війни. У форматі документального театру вони розкажуть особисті історії, вийшовши на професійну сцену. Виставу створено протягом трьох тижнів. Художнім керівником став Олег Шульга, актор театру та кіно, ветаран війни і віднедавна – актор Франківського драмтеатру. Режисер – Євген Степанко, режисер театру та телебачення, ветеран війни.

Читайте також: Новий сезон – Франківський драмтеатр у жовтні покаже 34 вистави

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!