Голови прикарпатських ОТГ розповіли про реалізацію бюджетів участі

 • Дитячі майданчики, створення молодіжного простору, скелелазна стінка та інше.

  Глови Печеніжинської та Богородчанської селищних рад Ігор Довірак та Ростислав Заремба розповіли, які громадські ініціативи реалізовують у їхніх громадах, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  У Богородчанській територіальній громаді на 2021 рік попередньо пропонують виділити 1 % від бюджету розвитку на проєкти бюджету участі. Орієнтовно це становитиме 120-130 тисяч гривень. Серед громадських ініціатив є облаштування громадського, молодіжного простору, відновлення музеїв, культурних об’єктів, дитячих майданчиків, паркування транспорту, роздільний збір сміття тощо.

  “Після затвердження положень, подачі заявок, опрацювання першого липня має початися реалізація проєктів-переможців. Багато робіт треба буде проводити на відкритому просторі, тому липень-вересень – найсприятливіший час для цього” – каже голова Богородчанської громади Ростислав Заремба.

  У Печеніжинській ТГ бюджет участі реалізується значно давніше, ніж у Богородчанській, – четвертий рік. Започаткований ще у 2018-му році.

  “Цьогоріч його сума – 80 тисяч гривень. Це менше порівняно з минулим роком (у 2020 році – 120 тисяч) і пов’язано з іншими викликами, перед яким опинилася громада, із соціальними видатками” – говорить Печеніжинський селищний голова Ігор Довірак.

  У 2018-му році за проєкти бюджету участі проголосували 6, 2 % – тобто 893 жителів. Наступного року ця кількість збільшилася удвічі – 12 %, а це – 1730 мешканців.

 • Є масштабні проєкти, які сприяють розвитку громад. У селі Княждвір Печеніжинської ОТГ облаштували скелелаз.

  “Це скелелазна стінка у ліцеї, де є туристичний гурток, – каже Ігор Довірак. – Тут займаються діти, а також проводяться обласні змагання”.

  Суму громадського бюджету як у Богородчанській, так і в Печеніжинській територіальних громадах не можуть змінити незалежно від того, скільки проєктів буде подано на конкурс, підкреслюють селищні голови.

  Читайте також: 18 мільйонів гривень виділять з міського бюджету на ідеї франківців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!