Гордість Прикарпаття-2020

  • Івано-Франківщина – край, в якому не бракує справді талановитих, розумних, популярних і просто крутих людей. Вони досягають успіхів у різноманітних сферах життя та прославляють рідне Прикарпаття. І цього разу у нашому топі – люди, яким ще немає сорока років, але які вже стали відомими.

    Наталія Папазоглу

    Прикарпатська співачка Наталія Папазоглу, яка має гагаузьке походження, перемогла на пісенному конкурсі «Тюркбачення» (Turkvision, Türkvizyon), який відбувся 20 грудня у Стамбулі. Через карантинні обмеження конкурс пройшов в онлайн-режимі.

    У цьому конкурсі за зразком «Євробачення», в якому беруть участь представники тюркських народів чи тюркомовні виконавці, Папазоглу здобула перше місце серед 26 учасників із піснею гагаузькою мовою «Tikenli yol» («Тернистий шлях»).

    Наталія Папазоглу, яка народилася в Калуші, планувала ще 2016 року взяти участь у цьому конкурсі з іншою піснею гагаузькою мовою і пройшла український відбір, але того року конкурс не відбувся – як зірвалися й кілька спроб провести його у наступні роки, аж дотепер.

    В українському конкурсі «X-Фактор» 2015 року Наталія Папазоглу дійшла до півфіналу. Перед цьогорічним конкурсом «Тюркбачення» відбулося тричі – в 2013, 2014 і 2015 роках. У першому з них, 2013 року, співачка з України Фазіле Ібраімова з Криму здобула третє місце.

    Ігор Діденчук

    Музикант із репгурту «Kalush» Ігор Діденчук виступив на «Євробаченні».

    У складі творчого колективу «Go_A», який став переможцем національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення», виступив Ігор Діденчук, мультиінструменталіст із репгурту «Kalush».

    Ігор Діденчук грає більше, ніж на тридцяти музичних інструментах, а в гурті «Go_А» – на сопілці. Саме його гра розпочала переможну пісню «Соловей», із якою гурт представив Україну в Роттердамі. Музиканти отримали найвищу кількість балів за результатами голосування суддів та глядачів.

     А «Go_А» (укр. «Ґоу_Ей») – український електрофолькгурт, що поєднує український автентичний вокал, сучасні танцювальні біти, африканські барабани та гітарний драйв. Загалом до фіналу музичного конкурсу вийшло шість конкурсантів: KHAYAT, TVORCHI, Девід Аксельрод, КRUTЬ, Jerry Heil та гурт «Go-A».

    Мар’ян Максимчук

    Прикарпатець Мар’ян Максимчук увійшов у список найуспішніших українців до 30-ти років, який склав український журнал «Forbes».

    «Я у списку Forbes-30 до 30. Це щось неймовірне і нереальне. Знову листаю журнал і думаю: це точно я?! Це точно про наш «TetrisBOX»?! Це дуже надихає і дає енергію на нові і нові звершення у бізнесі та в житті. Я дуже дякую усім за підтримку на моєму шляху», – сказав Мар’ян Максимчук.

    Калушанин потрапив у тридцятку разом із підприємцями, музикантами і нардепами як засновник сервісу зберігання речей «TetrisBOX».

    Як розповідає хлопець, у 2016 році він переїхав до Києва. Сім’я жила в однокімнатній квартирі. Згодом виникла проблема, де розмістити речі, яких ставало все більше. Сервіс для віддаленого зберігання майна в боксах знайшли лише в США. Так Мар’ян Максимчук створив мережу складів для речей «TetrisBOX».

    Діана Тимочко

    Франківська школярка Діана Тимочко стала однією з фіналісток проєкту Ukraine Global Scholars. Вона стане першою фіналісткою UGS, яка вчитиметься в Oberlin College – престижному коледжі вільних мистецтв (liberal arts college) і консерваторії у штаті Огайо.

    Діана цікавиться біологією та хімією та є членкинею Малої академії наук України, де вона представляла методи зняття головного болю типу напруги. Також захоплюється грою на фортепіано і планує використати можливість відвідувати класи у консерваторії Оберліна, щоб розвивати свої здібності. Окрім цього, дівчина рік навчалася у США в рамках програми FLEX, де вона була учасницею організації майбутніх медиків (HOSA) та провела фандрейзер для Національного фонду педіатричного раку.

    А на Івано-Франківщині Діана рік тому потрапила до списку найкращих школярів області і отримувала стипендію голів ОДА та обласної ради. Тоді вона зайняла III місце у III етапі  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція «Біології людини», базова дисципліна – хімія).

    Федір Хашалов

    Прикарпатець Федір Хашалов переміг і здобув золото на чемпіонаті Європи з бодібілдингу та фітнесу.

    Змагання тривали з 16 до 21 вересня в іспанському місті Санта-Сусанна. На них приїхали понад 400 атлетів з 25 країн.

    «Ми змусили аплодувати нашим успіхам на змагальній сцені весь світ. Двадцять разів лунав гімн України на честь перемог спортсменів збірної України на чемпіонаті Європи з бодібілдингу та фітнесу-2020», – сказав сам спортсмен.

    Загалом у змаганнях чоловіків і жінок українці здобули 12 золотих, дев’ять срібних та сім бронзових медалей. Юніори та юніорки вибороли два золота, одну срібну та одну бронзову медаль. Ветерани завоювали шість золотих та по одній срібній і бронзовій медалі.

    Збірна команда України зайняла на чемпіонаті Європи перше загальнокомандне місце серед жінок, перше місце серед юніорів та третє загальнокомандне місце серед чоловіків.

    «Напевно, одні з найдорожчих трофеїв у колекції ФББУ – це командні кубки, у завоюванні яких є частинка праці кожного члена великої і дружної сім’ї національної федерації», – додав Федір Хашалов.

    Віталій Калиниченко

    11 грудня, у стартовий день чемпіонату з польотів на лижах з трампліна, стрибун з Івано-Франківщини Віталій Калиниченко побив рекорд України.

    Змагання в словенській Планіці стартували 10 грудня кваліфікацією до особистого турніру. У ній брали участь два представники України – Віталій Калиниченко і Євген Марусяк. Марусяк у кваліфікації посів останнє місце і до фіналу не пробився.

    А ось Калиниченко показав 38-й результат і пробився в основні змагання. Віталій полетів на 195,5 метра, що є новим національним рекордом України. Попередній рекорд (189,5 м) був встановлений Володимиром Бощуком у березні 2009 року на етапі Кубка світу на цьому ж трампліні «Летальніца» в Планіці. Віталій Калиниченко побив досягнення, яке трималося 11 років.

    27-річний Калиниченко родом з Верховини. Він – вихованець Ворохтянської дитячо-юнацької спортивної школи.

    Іван Вульчин

    Прикарпатець Іван Вульчин увійшов до 10 найкращих професійних бійців ММА України. Про це повідомив профільний сайт top10mma.com.  Боєць змагався у ваговій категорії 77 кг, зайнявши дев’яту позицію цього рейтингу. Зріст спортсмена – 179 сантиметрів.

    24-річний Іван Вульчин наразі має розряд майстра спорту України з фріфайту. За останніх п’ять років він зробив стрімку кар’єру бійця в Україні і вже давно й успішно виступає за кордоном. У професійних ММА він уже виграв 11 боїв, а 4 програв.

    Спортсмен має такі титули: чемпіон ліги BFFC з професійного фріфайту, чемпіон Міжнародної професійної ММА ліги “Carpathian Warriors”, володар поясу Чемпіона України з фріфайту серед професіоналів, чемпіон України з фріфайту серед дорослих, чемпіон України з MMA (2015-2018 роки).

    Юліан Мальований

    Випускникові Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи  №3, майстрові міжнародної організації шахістів Юліану Мальованому присвоїли звання «майстер спорту України з шахів».

    У півфіналі чемпіонату України 2019 року з класичних шахів серед чоловіків (5-17 жовтня 2019 року, село Омельник Полтавської області) Юліан Мальований набрав 5,5 очок і виконав норму майстра спорту України з шахів.

    За результатами турніру 16-річному Юліанові Мальованому (тренер Олег Будніков) присвоїли звання «майстер спорту України з шахів».

    Два роки тому Юліан став срібним призером чемпіонату Європи з шахів. Набравши 7,5 очок із 9 можливих, Юліан розділив 1-2 місця чемпіонату Європи та лише за додатковими показниками виборов срібло. А рік тому хлопець став чемпіоном України із класичних шахів – він набрав 8 очок з 11 можливих і впевнено виборов золото чемпіонату.

    Олексій Гнатковський

    Франківський актор Олексій Гнатковський переміг у номінації «Найкращий актор».

    Таку нагороду він здобув на 50-му Всеукраїнському фестивалі «Вересневі самоцвіти» за роль Івана Синиці у мюзиклі «Гуцулка Ксеня».

    «Голова догори, і все буде добре!» – каже герой Гнатковського.

    «Вересневі самоцвіти» – Всеукpaїнський теaтpaльний фестиваль. Цьогоріч він проходив під гаслом “Координати незмінні. Сенси нові”. Фестиваль відбувався під нaзвою-хештегом #VERESFEST. У paмкaх фестивалю представляли piзнi види мистецтва. Йшлося про концертні пpогpaми, виступи aмaтоpських теaтpaльних тa хоpових колективів облaстi, твоpчi зустpiчi, мaйстеpклaси, флешмоби, вистaвки, екскуpсiї тощо.

    Сам же Гнатковський з 2008 року – актор Франківського драмтеатру. З 2013 року активно знімається в кіно.

    Сергій Лазановський

    Франківець Сергій Лазановський гідно представив Україну на міжнародному фестивалі «Carpathia Festival 2020».

    22-24 серпня у польському місті Жешув відбувся престижний конкурс молодих виконавців «Carpathia Festival 2020». Україну на заході представив молодий артист з Івано-Франківська Сергій Лазановський.

    Щоб потрапити на фестиваль, співаку довелось подолати кілька етапів відбору. Серед більше 200 талановитих виконавців з усієї Європи журі відібрало 15 фіналістів. Вони власне і боролись за можливість отримати цінні призи від організаторів.

    У фіналі Сергій виконав авторську пісню «У небі», яку написав спільно зі своєю викладачкою вокалу Іриною Батюк. Саме ця композиція та її впевнене професійне виконання допомогли молодому артисту вибороти третю премію фестивалю. Хлопець отримав можливість зняти професійний відеокліп, який потрапить у ротацію на польських телеканалах.

    А от переможцем 16-го фестивалю «Carpathia Festival 2020» став співак із Польщі, фіналіст «The Voice of Poland» Макс Лапінський.

    Тарас ВОЛОШИН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!