Готуй сани влітку: Прикарпаття готується до нового опалювального сезону

 • Сьогодні, 20 липня, відбулось засідання обласного оперативного штабу із забезпечення сталого проходження опалювального сезону, організації упередження аварій та проведення оперативних відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2016/17 року.

  Засідання відбулось за участю керівників профільних департаментів ОДА, відповідних служб та заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюка, який повідомив, відповідно до розпорядження ОДА створено робочі групи і розроблено план заходів щодо підготовки об’єктів соціальної сфери та підприємств до роботи в осінньо-зимовий період цього року. Адже, згідно з народною приказкою, готувати сани потрібно влітку, стверджує Паранюк.

  Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець, що сьогодні близько 50% підприємств, установ, організацій та об’єктів соціальної сфери готові до роботи в зимовий період. Готові також понад 65% закладів освіти, медицини – 53%, сфера теплоенергетики – на 55 %, житловий комплекс готовий на 54%.

  Якщо взимку з’явиться дефіцит газу, потрібно буде забезпечити населення іншими альтернативними видами палива. Одинадцять котелень бюджетної сфери із 23 запланованих уже працюють на відновлювальних джерелах енергії, зокрема на дрова, три котельні працюють на брикетах. Сьогодні активно відбувається робота з переходу на тверде паливо та дрова, здійснюються  запаси палива на Бурштинській ТЕС, Калуській ТЕС.

  Невідкладного вирішення потребують питання  погашення заборгованості за спожитий природний газ підприємством «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

  Очільник департаменту охорони здоров’я ІФ ОДА Мирон Матейко повідомив, що з лікарень близько 50% готові до нового опалювального сезону, а також  49% амбулаторій. Зараз заборгованість по сплаті тарифів за комунальні послуги в закладах охорони здоров’я відсутня. Проблемними в підготовці до нового опалювального сезону є такі заклади як, наприклад, пункт хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні, ряд інших закладів, які потребують додаткового фінансування.

 • Очільник департаменту освіти і науки ІФ ОДА Віктор Кімакович повідомив, що в навчальних закладах проводиться підготовка до опалювального сезону. Зараз підготовлено близько 500 шкіл та більше 200 дошкільних навчальних закладів. На проведення ремонтних робіт у навчальних закладах виділено 20 млн грн, ремонтні роботи ще тривають. У підвідомчих департаменту закладах заборгованості немає.

  Під час засідання керівники департаментів ОДА та підприємств паливно-енергетичного комплексу області доповіли про стан справ, пов’язаний із забезпеченням сталого проходження опалювального періоду, та окреслили шляхи вирішення проблемних питань.

  Нагадаємо, українцям можуть збільшити робочий день.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!