“Гречку ще можна”: у МВС України розповіли, з якої суми починається підкуп виборців

Наразі в Україні, згідно з законодавством, сума, з якої починається підкуп виборців, становить близько 60 грн, пише Укрінформ.

Про це заявив на брифінгу радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко:

“Закон встановлює обмеження. Так, за підкуп громадян, за отримання грошей, є санкція, в тому числі для тих, хто отримує гроші, і ця санкція може бути до двох років обмеження волі. А для тих, хто організовує мережі підкупу, відповідно, до 7 років позбавлення волі. Що стосується суми, з якої починається підкуп, то ця сума у нас обмежена законодавцем, в три відсотки від прожиткового мінімуму для працездатних особи. У нас в Україні це близько 60 грн. Тобто, якщо ваш подарунок, а точніше – предмет виборчої агітації, який ви даєте громадянину, не перевищує цю суму, то це не вважається підкупом громадянина”, – сказав Варченко.

Водночас Варченко, відповідаючи на запитання, чи кілограм гречки розцінюватиметься як підкуп виборця, зазначив, що “сьогодні ще гречку можна”, але зазначив, що у законопроекті №8270 є конкретні обмеження щодо продуктів харчування.

“І якщо ми маємо таке невелике очікування, що буде законопроект №8270 прийнятий в Україні до дня голосування, і відповідно, ми матимемо додаткове обмеження в тому, що гречка так само буде вважатися підкупом виборців”, – сказав радник міністра.

Своєю чергою, радник міністра Володимир Філенко наголосив, що навіть авторучки, прапорці тощо мають бути проплачені з виборчого фонду.

Нагадаємо, На Прикарпатті вже зареєстрували 36 повідомлень про агітацію з порушеннями

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!