Громадські організації вимагають повернути останню комунальну лазню у власність Франківська

 • Переглянути рішення про приватизацію та продаж приміщення лазні, що позаду кінотеатру “Космос”, в Івано-Франківську вимагають у міської влади представники дев’яти громадських організацій. Про це просять містяни у зверненні на ім’я міського голови Івано-Франківська та депутатів міськради.

  Приміщення лазні, розташованої на вулиці Стефаника, 31, закрили на ремонт у 2004-му році. Відтоді тут добудували третій поверх, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  На час продажу, який провели у жовтні цього року через аукціон Prozorro, площа приміщення ставила приблизно дві тисячі квадратних метрів. Один із ініціаторів боротьби за збереження лазні, франківець Богдан Козак каже, що третього грудня з цим питанням до влади, вони звернулися вже не вперше.

  “Ми ще у 2017-му році організували звернення до мера Івано-Франківська Марцінківа. Прийшли до нього у кабінет. Там був присутній депутат Онуфріїв. Вони знали про цю проблематику, обіцяли, що будуть шукати кошти, щоб це приміщення працювало за призначенням як лазня. Після цього я неодноразово говорив із мером, депутатом Шкутяком. Вони всі говорили, що це правильна ідея”, – повідомив Богдан Козак.

  Звернення до міського голови та депутатів міської ради підписали керівники дев’яти громадських організацій. Серед них ГО “Народна рада Прикарпаття”.

  “Каже мер, що треба 20 мільйонів. Але не представивши навіть кошторис того, які гроші треба вкласти в ту лазню. Те, що вона є проблемна, нема питань. Альтернатива яка? Міська влада пропонувала таку лазню, як для атовців. А всі інші? Вони, що не заслужили – ті, що пенсіонери та інваліди? Вони не заслужили державної бані?”, – каже голова ГО “Народна рада Прикарпаття” Мирослав Римаренко.

  Оксана Тодорів від народження мешкає у будинку поруч із лазнею. Каже, що підтримує її збереження.

  “Я пам’ятаю, тут були великі черги, був буфет такий. Ну, дуже було приємно. Був салон краси, тобто перукарня. І чоловіча, і жіноча. Люди ходили”, – розповідає жителька вулиці Василя Стефаника Оксана Тодорів.

  Продати приміщення лазні міська влада намагалася декілька разів, однак змогли це зробити тільки у жовтні цього року, забравши з умов обов’язкове збереження новим власником її спеціалізації. За приміщення, яке, за документами аукціону, перебуває у готовності на 54 % міська влада просила у нового власника п’ять мільйонів 631 тисячу 570 гривень.

  Продали лазню за сім мільйонів 560 тисяч гривень приватному підприємству “ЛК-КАПІТАЛ”. Про це вказано у договорі купівлі-продажу, який датований 11 листопада.

 • Кореспонденти “Суспільного Карпати” зателефонували керівниці приватного підприємства “ЛП-Капітал” Людмилі Прокопів. Вона відмовилась розповісти, що планують робити у приміщенні лазні, посилаючись на те, що це внутрішня справа підприємства.

  “Щодо бані. Це була недобудова. Вирішили продати його на відкритому аукціоні. Продали за ціною понад сім мільйонів гривень. Вважаю, що в цей період це дуже добрі кошти. Використаємо їх на наші освітні заклади, на погашення наших комунальних автобусів. І деякі люди хотіли скористатися такою можливістю, що можна безкоштовно таке приміщення на вулиці Стефаника захопити. Я хочу відверто сказати, що ніколи не піду на якісь схеми”, – повідомив міський голова Руслан Марцінків.

  Як повідомив ініціатор звернення Богдан Козак, наступного тижня прихильники збереження комунальної лазні планують знову прийти до міського голови, а також розглядають інші види протесту, щоб їх почула влада.

  Нагадаємо, що на Прикарпатті вироблятимуть каву з топінамбура

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!