Громадськість разом з ДТЕК проінспектувала золовідвал у Бовшеві

 • Золовідвал Бурштинської ТЕС став місцем зустрічі енергетиків з мешканцями села Бовшів на Івано-Франківщині.

  Функціонуючий золовідвал збудований тут іще у 1976 році. Аби далі забезпечувати регіон електроенергією, ТЕС потребує нарощування золовідвалу. Для цього необхідно збільшити його об’єм і наростити його на кілька ярусів. Це дозволить станції працювати безперебійно, а отже – зберегти робочі місця.

  Перед початком робіт працівники електростанції проконсультувалися з громадою. Чи не найбільше людей турбувало дотримання санітарно-захисної зони від золовідвалу до найближчих житлових будинків. За чинними нормативами санзона для золовідвалу становить 300 метрів. Енергетики не просто повідомили про дотримання такої санзони, а й запросили місцевих активістів в тому упевнитись.

  Тож жителі села Бовшів разом з працівниками станції відміряли безпечну з екологічної точки зору відстань, власноруч забили «кілки» та переконались – підприємство санзону витримує. Громадські активісти, депутати сільради та жителі Бовшева практично на всі свої питання отримали відповіді від працівників Бурштинської ТЕС.

  Речники станції детально розповіли, як відбуватиметься нарощування золовідвалу, які природозахисні заходи будуть реалізовані, аби мешканці не зазнали впливу золовідвалу. Наступним етапом стане проведення відкритого обговорення проекту нарощування золовідвалу для отримання висновку Міністерства екології щодо оцінки впливу проекту на довкілля.

  Ця процедура, передбачена законом, тож Бурштинська ТЕС відповідально дотримується усіх нормативних вимог у будівництві та облаштуванні промислових об’єктів. Так само публічно і відкрито енергетики Бурштинської ТЕС і надалі повідомлятимуть про хід облаштування золовідвалу.

  Адже саме за умов конструктивної взаємодії з громадою можливий подальший розвиток і підприємства, і громади.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!