Громади мають об’єднуватися довкола культурних центрів, – Євген Нищук

  • Сьогодні, 10 листопада, в Івано-Франківську відбувається Міжнародна конференція «Європейський та український рік культурної спадщини: співпраця, перспективи, виклики».

    На заході обговорили актуальні питання, а також вивели певні тези – промоція серед молоді, спадщина як актив, а не минуле, без минулого немає майбутнього тощо. Наступний рік оголошено роком охорони культурної спадщини.

    На заході присутній Хьюг Мінгареллі, представник Європейського Союзу. Перед присутніми виступив також міністр культури України Євген Нищук. Він зауважив, що вдячний за рекомендації, розроблені на сьогоднішній події.

    “Усі кажуть, ми прийшли до року культурної спадщини. Але ж це ініціатива міністерства. Це збереження минулого чи погляд у майбутнє? Це відхід від сировинного мислення. Ми робимо статистику, скільки ми зібрали, але не говоримо про те, скільки з того збережено, але ж за кілька місяців половина йде у відхід. А чому? Ми не вміємо зберігати. Ми сьогодні говоримо про об’єднання громад. А навколо чого об’єднуватися? Громади мають об’єднуватися довкола культурних центрів”, – висловився Євген Нищук.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!