Грошей бракує, опалення дровами: у Франківську обговорили проблеми Верховинщини

Сьогодні, 18 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

Першим питанням, що розглянули на нараді, стала ситуація у Верховинському районі. Ярослав Скуматчук, перший заступник голови Верховинської РДА, розповів про виконання бюджету, основні проблеми району та використання інфраструктурної субвенції.

“Основною проблемою є незабезпеченість на суму 18 мільйонів гривень. Ми активно економимо, і вдалося зберегти вже понад 5 мільйонів. Також ми перерозподіляємо видатки, беремо гроші з залишку. Але заборгованість перед нашими бюджетниками наразі становить 4 мільйони 150 тисяч гривень. Також є питання по енергоносіях на суму в півтора мільйона гривень”, – сказав Ярослав Скуматчук.

Денис Шмигаль на це сказав, що в районі багато чого треба оптимізувати, зокрема, у медичних закладах. Він розкритикував ситуацію, коли з перевиконання бюджету на виплату зарплат спрямували лише 6%, а ще 1.3 мільйона пішло на інші, не першочергові видатки.

Ярослав Скуматчук погодився, що проблеми дійсно є, а ще додав, що багато закладів в районі опалюється дровами.

“75% району дійсно опалюється дровами. Але дровами ми наразі забезпечені на 100%. Звісно, потрібно проводити модернізацію”, – додав посадовець.

Читайте також: Акциз на пальне принесе 200 мільйонів у бюджети громад Прикарпаття

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!