“Грошей не вистачає”: через карантин у Франківську найбільше постраждає малий бізнес, – економіст

  • Через початок карантину в Івано-Франківську може постраждати економіка міста. 

    Економіст Сергій Васильченко розповів “Галицькому кореспонденту” про найбільші ризики для бізнесу міста, та про те від чого можуть занепасти сектори економіки і які будуть наслідки.

    За структурою економіки, якщо взяти весь товарообіг, тобто обсяг реалізованої продукції, товарів і послуг, малі підприємства і фізичні особи складають 35% в Івано-Франківську, а середні 44,3%, тобто разом це майже 80 %.

    “Найбільше постраждають саме суб’єкти малого і середнього бізнесу, бо вони не мають великої фінансової “подушки”, вони не можуть довго працювати внаслідок попередньо нагромаджених коштів – їх не вистачає. Наше місто завжди славилося тим, що ми розвиваємо малі підприємства, ми навіть є в лідерах, і це чудово, але під час кризи ми одразу наштовхуємось на великі ризики. Такі підприємства в першу чергу позакриваються”, – каже Васильченко.

    Зауважує, що враховуючи те, що бюджет на цей рік заплановано 1, 4 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб виникають великі ризики з отриманням цих коштів. Якщо взяти дані спілки українських підприємців то в середньому квартальна виручка, за пів року, або і більше, якщо продовжать карантин,  впаде на 30-35% відсотків.

    Загалом нашу економіку буде трусити ще рік. Виходячи з бюджету 1, 4 мільярди, які заплановані, цього року місто зможе отримати тільки 500 мільйонів. Тобто скорочення буде серйозне. Наше місто орієнтується на туристичний та готельно-ресторанний бізнес, ці галузі постраждають ще більше. Враховуючи закриття міжобласного й обласного сполучення, туристичний бізнес втратить те, що зміг заробити на початку цього року, і це 80% усіх доходів“, – зауважує економіст.

    Щодо туристичного збору, то з 1,6 мільйона, який би мав бути цього року,  назбираємо 320 тисяч, при умові, якщо падіння буде 80%.

    Для відновлення бізнесу потрібно буде вийти хоча б на попередній рівень.

    Якщо ж криза триватиме рік, то й для повернення в попередній стан теж буде потрібен рік“, – каже Васильченко.

    До теми: Україна опустилася в рейтингу інноваційних економік світу

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!