Хліборобство допомагало вижити: як на Прикарпатті популяризують жнива (ФОТО)

  • Неймовірне дійство пройшло на сільській ниві в селі Липівка Рогатинської міської громади.

    Тут учасники народного фольклорного колективу відтворили звичаї та традиції обряду жнив, так як це раніше робили наші діди-прадіди, повідомляє “Галицький кореспондент”.

    Уже понад 30 років обряд жнив популяризує на різноманітних фестивалях цей народний фольклорний колектив Будинку культури с. Липівка. За десятиліття цей прадавній обряд учасники відтворювали на сценах різних рівнів. А от в полі, на природі – цьогоріч вперше. Колектив відтворив обряд саме так, як це робили діди-прадіди: з піснями та танцями.

    Керівник колективу Надія Чубата розповіла “Галицькому кореспонденту”, що ще у 90-х роках вони ходили по старожилах села і збирали інформацію про обрядове дійство під час так званих обжинок або жнив.

    “Для наших предків жнива були святою справою, – каже Надія Андріївна. – Протягом року хлібороби працювали важко, а на середину чи кінець липня починали збирати жито, ячмінь та пшеницю. Жнива залежали від погодніх умов. Зібравши і зв’язавши перший сніп, за традицією женці колядували. Згодом господар та господиня частували робітників”.

    Завершувалося дійство жнив співами та танцями. Бо від того, яким щедрим був урожай, залежали й статки та добробут селянина. Недарма ж в Україні хліб вважають символом святості, радості та багатства. Хліборобство допомагало вижити нашій нації у всі часи, воно збереглося у віках, розвивається і вдосконалюється сьогодні.

    Мар’яна ЛОКАТИР

  • Також читайте: Килимки з травами: іванофранківка створює особливі гобелени

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!