“Хочемо, аби нас пам‘ятали”: у Франківську вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

 • Сьогодні, 14 грудня, в Івано-Франківську біля пам’ятника “І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття” вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на АЕС.

  На початку заходу отці провели панахиду за тими, хто віддав життя та здоров‘я, аби ліквідувати наслідки катастрофи.

  Ігор Кінаш, начальник відділу внутрішньої політики Івано-Франківської міської ради каже, що в цей день у 1986 році завершили спорудження захисного саркофагу, яке дозволило мінімізувати вплив радіації. За його словами, щороку ліквідаторів стає все менше.

  Володимир Самбурський, ліквідатор наслідків аварії каже, що люди про них забувають – мовляв, зараз є багато інших проблем.

  «Друзі підказують, що нас залишилось 60 тисяч, а уваги не приділяють. Добре, що є ті, хто може за себе подбати, а люди, які стали інвалідами? Хто за них думає?», – говорить чоловік.

  Володимир Самбурський хоче, аби тих, хто ціною власного життя врятував людей, пам‘ятали. Помолитись за ліквідаторів прийшло декілька десятків містян.

  Детальніше про причини, наслідки та оцінку простими людьми Чорнобильської катастрофи читайте у статті “Запобігти. Ліквідувати. Померти“ 

  Довідково: Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території УРСР, в ніч на 26 квітня 1986 року.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!