Хочемо до міста

 • Мешканці села Тисменичани, що на Надвірнянщині, виступили проти приєднання їхнього села до Переріслянської ОТГ, як це передбачає перспективний план об’єднання територіальних громад. Селяни кажуть, що воліли би приєднатися до Івано-Франківської ОТГ.

  Аби привернути увагу до своєї проблеми, активісти з Тисменичан планували перекрити дорогу. Але до акції протесту справа не дійшла, 15 січня ініціативну групу запросили на розмову з цього приводу до Івано-Франківської облдержадміністрації.

  «Не бачимо перспектив»

  Сільський голова Тисменичан Сергій Баланюк розповідає, що у 2015 році було передбачено створення Тисменичанської ОТГ, в яку мали б увійти вісім сільських рад. Але згоди від усіх сіл не було, тому громада розділилася.

  «Нам не буде зручно приєднуватися до Переріслянської громади. Ми часто з ними конфліктуємо. У питаннях освіти, культури, політики ми дуже розходимося. У нас більше землі та населення. Для нас таке об’єднання є безперспективним. Крім того, 80% наших мешканців працюють в Івано-Франківську, і всі свої справи ми теж вирішуємо в місті. Івано-Франківськ розвивається, тож ми хочемо туди», – обґрунтовує позицію селян Сергій Баланюк.

  Переріслянська сільська рада також розіслала запрошення до навколишніх сіл із пропозицією об’єднатися в ОТГ. Згідно з перспективним планом, до цієї громади належало б приєднатися і селу Тисменичани. Але місцеві мешканці вважають, що Переріслянська ОТГ утворилася незаконно: підозрюють, що засідання сесії провели з порушеннями. Щоправда, керівник апарату Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул це заперечує. Каже, якби вона відбувалася незаконно, то юристи у департаменті відповідні документи не прийняли б.

  Жителька села Марта Павлюк запевняє, що громада не буде здаватися. Переконує, що їхнє село не бідне, у них є землі та інфраструктура, тому перспективу для себе бачать тільки в Івано-Франківську.

  «Ми не здамося! Переріслянська ОТГ бідна, вони не мають ресурсів. Тому вони й тримаються руками і ногами за нас. Хай живуть собі окремо. Ми хочемо, щоб наші діти жили добре, а там боргова яма. Ми не хочемо у яму, хочемо до міста. Якщо не буде позитивного для нас рішення, ми не здамося», – наполягала селянка.

  Сільський голова Тисменичан зауважив, що перекриття дороги – це крайнощі, і сподівається знайти порозуміння щодо утворення ОТГ в Івано-Франківській ОДА.

  «Я проти перекриття, тому й поїхали до Івано-Франківська. Якщо говорити про перспективний план, то у Переріслянській ОТГ для нас немає можливостей. А Івано-Франківськ – це місто європейського зразка, це перспектива для майбутніх поколінь», – стверджує він.

  Громада з Тисменичан уже навіть відправила весь пакет документів до Кабінету міністрів на підтвердження своєї готовності приєднатися до Івано-Франківської ОТГ, куди їх обіцяють прийняти.

 • Щоб не об’єднали примусово

  Заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук під час зустрічі із селянами-активістами пояснила, що на останньому засіданні міжвідомчої групи питання приєднання не розглядали, оскільки не було повного пакета документів щодо рішення Тисменичан.

  Онищук запевнила, що це питання конче винесуть на наступне засідання робочої групи, на яке запросять ініціативну групу з Тисменичан.

  «Ми зустрілися з громадою села Тисменичани, оскільки у них є звернення та рішення сільської ради, що вони хочуть увійти до складу Івано-Франківської ОТГ. Також є рішення Івано-Франківської міської ради, що вони не проти обєднання. Ми домовилися, що їхні звернення, які надійшли до облдержадміністрації, обов’язково будуть розглянуті міжвідомчою регіональною робочою групою. До неї входять експерти, науковці, представники органів місцевого самоврядування та державної влади», – говорить чиновниця.

  20 січня представники Івано-Франківщини поїдуть до Києва на консультацію з урядом щодо затвердження перспективного плану добровільного об’єднання громад: міжвідомча група представить план за результатами останнього засідання. Одразу після цієї консультації проведуть зустріч з громадою Тисменичан.

  «Будемо обговорювати всі звернення, щоб створити максимально спроможні громади. Водночас будемо зважати на думку громади», – пообіцяла Світлана Онищук.

  У Тисменичанах переживають, аби процес затвердження приєднання їхнього села до Івано-Франківської ОТГ не затягнувся, що дасть можливість примусово долучити село до Переріслянської ОТГ. Однак посадовиця запевняє: поки остаточно не затверджений перспективний план добровільного об’єднання громад, примусово створювати ОТГ не будуть.

  Ірина КУЙБІДА

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!