Хочеш миру – готуйся до війни: прикарпатців агітують вступати до лав резервістів

 • Сьогодні, 18 січня, в Івано-Франківську відбувся брифінг т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату полковника Юрія Верановського на тему «Заходи щодо вдосконалення підготовки резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України 2018 році».

  У нас стоїть багато завдань для оборони нашої країни, серед них і служба у резервних військах”, – наголосив Юрій Мухін, старший офіцер групи по роботі з особовим складом та громадськістю.

  Так, Юрія Верановського пояснив, що через п’ять днів близько 50 прикарпатців будуть направлені на збори терміном на 30 днів.

  “У нас є оперативний резерв, який складається із двох категорій: ті, які склали контракт добровільно, і ті, хто склав контракт в обов’язковому порядку. Під час закінчення особливого періоду на службі ж залишаються тільки ті, хто добровільно підписали контракт. Зараз вже навіть складено план навчальних зборів”, – пояснив Олександр Музиченко, заступник військового комісара Івано-Франківської ОВК.

  Зауважимо, що в останні два роки в Збройних силах України впроваджено систему щорічної підготовки резервістів в складі бойових бригад, за якою вже підготовлено понад 30 тис. осіб. Особливістю навчальних зборів є те, що вони проводяться в складі бойових бригад лише під час активних практичних дій в ході їх нього бойового злагодження, із залученням на доукомплектування кожної бригади 500-1000 резервістів.

  Важливо те, що призов резервістів військового оперативного резерву на військову службу здійснюється з оголошенням загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України в ході тимчасової мобілізації.

  Зараз у Збройних силах України проходить службу в оперативному резерві понад 140 тисяч резервістів. З метою збільшити кількість укладання контрактів на резервну службу створили спеціальну Раду резервістів ЗСУ.

  “На Раді піднімалися гострі питання. Всі ви знаєте прислів’я “Хочеш миру – готуйся до війни”. Зараз постало питання взяти досвід від інших країн, зокрема Швейцарії, яка зберігає військовий нейтралітет. Ми хочемо підняти свідомість громадян, щоб вони зрозуміли, що служба у резерві це не страшно”, – наголосив молодший сержант запасу Олег Шамотайло.

  До речі, резервіст, який уклав контракт на проходження служби в резерві, може бути призваний на навчальні збори, за мобілізацією лише до своєї частини, на свою посаду.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!