Ходять до туалету на вулиці: в одній з прикарпатських шкіл досі немає вбиральні (відео)

 • Поляницька школа Болехівської міськради – єдина в територіальній громаді, де й досі не обладнали внутрішню вбиральню.

  163 школярі в будь-яку погоду вимушені ходити до туалету на вулиці, пише “Суспільне”.

  За словами першого заступника міського голови Болехова Василя Юрочка, замовник робіт – обласне управління капітального будівництва – не має грошей, щоб завершити облаштування вбиральні. Влада місцевої територіальної громади шукає програми та гранти, готові й на співфінансування.

  Спочатку – бетонною доріжкою, потім – калюжею. Місцями – кілька дощок, якими мають балансувати усі, хто хоче потрапити до вбиральні. Такий шлях проходять учні Поляницької школи щоразу, коли йде дощ.

  “Зовсім незручно – може падати дощ, ми можемо намокнути. Вітер дує – нас може продути, можемо застудитися. Нас заставляють одягнути курточку, шапку, ну але все одно це не помагає”, — розповідає восьмикласниця Аня Паламар.

  Десятикласниця Іванка має брата четвертокласника. Каже, через стан вбиральні постійно хвилюється, коли брат туди біжить: “І так з цими туалетами холодно. Там дуже смердить – так і скажу – дуже смердить. Не провітрюють туалети. Паперу немає. Руки ми помити не можемо. Підлога – хоч би замітали, розумієте?”.

  Мама шестикласника Ірина Чиж пригадує, прийшла вчитися у цю школу в п’ятому класі. Каже, з того часу внутрішніх туалетів так і не зробили. А умови у вуличній вбиральні не стали кращими. 

  Загальна вартість будівництва – 1 мільйон 400 тисяч гривень. Перший транш – 600 тисяч – обласний бюджет надав минулого року. За словами старости Поляницького старостинського округу Андрія Стельмаха, в межах співфінансування 10% від суми надала сільрада.

  Більше у сюжеті

  До теми: У Бурштині затвердили тарифи на користування громадським туалетом

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!